Klątwa własnej hali (FOTO)

LEGNICA. W meczu o mistrzostwo 2 ligi Euco UKS Dziewiątka Legnica uległo na swoim parkiecie Tęczy Kościan 22:27 (9:12). Jedynie na początku drugiej połowy legniczanie najpierw doprowadzili do remisu po 15, a potem objęli na moment prowadzenie...

Trener Dziewiątki Tomasz Dobrołowicz: - Klątwa własnej hali jest i jak widać ciąży nam. Tak naprawdę to dobry zespół jeśli chodzi o gości. Nam brakuje skuteczności. W pierwszej połowie aż 8 sam na sam, w drugiej połowie 6 takich sytuacji, w tym rzuty karne 4 nie trafione. Myślę, że jest nad czym pracować. Bo ta skuteczność w Legnicy nam szwankuje. Na wyjazdach nie ma tego problemu. Nie wiem - może bramki tu trzeba pomalować na inny kolor. Co prawda w 40 minucie doprowadziliśmy do remisu, potem w 43 minucie wyszliśmy na prowadzenie, mieliśmy rzut karny, jeden, drugi i co z tego? Niestety jeśli gramy na takim poziomie, na styku to układ nerwowy zawodnika musi pracować w tym momencie. I takie bramki należy zdobywać. Dziś najskuteczniejszym u nas zawodnikiem był Karnicki Dawid w drugiej połowie, Wojtek Szyba – dobry zawodnik – ale zagrał dziś tylko w połowie dobrze. Następne spotkanie gramy na wyjeździe i mam nadzieję, że nadrobimy stratę. Już było fajnie, tak jak sobie zamierzyliśmy - byliśmy na 7 miejscu. Realia pokazały jednak, że zamiast zdobyć 4 punkty to je oddajemy, i zamiast być na 5-7 miejscu to jesteśmy trochę niżej. Jednak mam nadzieję, że zmienimy to.

EUCO UKS Dziewiątka - Tęcza Kościan 22:27 (9:12)

Dziewiątka: Wojtusiak Paweł, Turalik Konrad 4, Podniżny Adam 3, Kurzyło Michał, Szyba Wojciech 6, Sydor Radosław 2, Radomski Marcin 2, Maliński Łukasz,Radomski Mateusz, Grzybek Michał, Maczka Mateusz, Pasieczny Bartosz 1, Piotrowicz Dariusz, Zemła Wojciech, Jedlecki Julian, Karnicki Dawid 4

Tęcza: Omar Amirjan, Nowakowski Bartosz, Graf Dawid 3, Olejnik Daniel, NapieralskiEryk 6, Noskowiak Adam, Kaczmarek Hubert 1, Żurek Adam 6, Landzwojczak Ryszard 8, Podleśny Przemysław, Cierniewski Aleksander, Piątek Tomasz 3.

{gallery}galeria/sport/22-10-16-dziewiatka-legnica-tecza-koscian-fot-ewa-jakubowska{/gallery}