Ekonom musi dużo się uczyć - dotkliwa porażka (FOTO)

LEGNICA. Koszykarki UKS Ekonom Legnica przegrały przed własną publicznością z Pompax Tęczą Leszno 35:103 (6:18, 3:26, 14:20, 12:39). Mecze Ekonoma z początku sezonu pokazują, że przed drużyną bardzo wiele pracy...

W kilku pierwszych minutach meczu nic nie wskazywało na to, że będzie taki pogrom w Legnicy. Na tablicy wyników widniał rezultat 6:7. Niestety potem było znacznie gorzej. Przyjezdne z Leszna prezentowały się znacznie lepiej zarówno fizycznie, jak i taktycznie. Tu była widoczna różnica klas. Przez długi czas Ekonom miał na swoim koncie zaledwie 6 punktów, a cały czas do kosza trafiały rywalki. Doszło do tego, że Tęcza rzuciła 24 punkty pod rząd i prowadziła 31:6. Dość powiedzieć, że w drugiej kwarcie legniczanki zdobyły ledwie 3 punkty.
Znacznie lepiej sytuacja wyglądała w trzeciej odsłonie, którą podopieczne Marka Marcinkiewicza przegrały tylko 14:20. Niestety w ostatniej kwarcie legniczanki pozwoliły rywalkom na zbyt wiele w ofensywie. Dzięki temu ekipa z Leszna rzuciła 39 oczek.

Ostatecznie Ekonom przegrał mecz 35:103, co potwierdziło obawy przed rozgrywkami, że ten sezon będzie dla legniczanek czasem nauki, nauki i jeszcze raz nauki. Młody zespół bowiem musi wiele trenować, żeby wznieść się na poziom taki, jaki prezentują choćby dziewczyny z Leszna.

- Naszym głównym celem przed sezonem było to, żeby wprowadzić zawodniczki do gry. Widać ewidentnie, że gubią się nawet w najprostszych sytuacjach, ale z drugiej strony jeśli nie będą grały, to umiejętności podnosić nie będą. Problem treningu nadal jest i to jest widoczne - mówi trener Ekonoma.

UKS Ekonom Legnica - Pompax Tęcza Leszno 35:103 (6:18, 3:26, 14:20, 12:39)

Ekonom: Janiec 2, Brzezicka, Światłoń 10, Tudaj 11, Klimkowska, Karpowicz, Borkowska, Skoczylas 4, Kałakajło 2, Rożen, Lubak, Dębska 6.

Tęcza: Woźniak 8, Krajewska 16, Raczyńska 12, Dąbrowska 12, Jadkowska 18, Lubińska 22, Brambor 7, Batóg 8.

{gallery}galeria/sport/23-10-16-UKS-Ekonom-Legnica-Pompax-Tecza-Leszno-fot-ewa-jakubowska{/gallery}