Pobiegli czcząc Święto Niepodległości (FOTO)

LEGNICA. Kamil Makoś wygrał w Biegu Niepodległości w Legnicy. Na trasie 5,5-kilometrowego biegu stanęło 380 osób. Zwycięzca przebiegł ten dystans w czasie 17 minut 39 sekund.

Drugi był Sławomir Sławiński, natomiast trzeci Ukrainiec Viktor Nagirnjak. Najlepszy z legniczan był 17-latek Wit Grosicki (4. pozycja). Z kolei na piątym miejscu bieg ukończył inny legniczanin Mariusz Tokarczyk, który zwyciężył w kategorii wiekowej +40.

Najlepsza wśród kobiet była Ukrainka Wira Owczaruk, która wyprzedziła o pięć sekund (miała czas 19:23), złotoryjankę Annę Ficner.

Bieg ukończył m.in. burmistrz Jawora Emilian Bera.

{gallery}galeria/sport/10-11-16-bieg-niepodleglosciowy-fot-mariusz-witkowski{/gallery}