Wymęczone zwycięstwo Konfeksu (FOTO)

LEGNICA. Po ciężkim boju piłkarze Konfeksu pokonali Odrę Chobienia 1:0 po kuriozalnym golu Kamila Wójciaka w 80 minucie. Kuriozalnym, bo zawodnik Konfeksu uderzył piłkę z ponad 30 metrów  ,golkiper Odry tak niefortunnie usiłował złapać piłkę iż w rezultacie ta wpadła do bramki. - Typowym mecz nawet nie walki ile "człapania" - ocenił Andrzej Kisiel z Konfeksu. - Gołym okiem widać było, że festiwalu goli w tym meczu nie będzie. Cieszą jedynie punkty i mimo wszystko determinacja moich zawodników.

Pojedynek zespołów prowadzonych przez ongiś znakomitych ligowych obrońców: Kisiela i Słowakiewicza potwierdził tylko tyle, że piłka w niższych ligach z całą pewnością nie zmierza w dobrym kierunku...

Szkoleniowiec Odry Chobienia Andrzej Słowakiewicz zaprezentował się z okazałą... brodą zdradzając powody zapuszczenia brody. - Powiedziałem zawodnikom, że dopóki nie zaczną grać dobrze to się nie golę. Widzę, że idziemy w takim kierunku, że na Boże Narodzenie mogę się wynajmować jako Święty Mikołaj z prawdziwą brodą...

Goście postawili przed swoim polem karnym dość szczelny mur obronny. Legniczanie kombinowali jak mogli ale nie bardzo im wychodziło sforsowanie muru. W pierwszej połowie praktycznie nie było strzałów z dystansu.Goście rzadko decydowali się na kontry głownie za sprawa duetu Mateusz Wierzbowski - Wojciech Jurak. Ten ostatni wicelider klasyfikacji strzelców klasy okręgowej po kontuzji nie poraża już rywali swoja szybkością i zdecydowaniem w akcjach.

Grę Konfeksu być może skomplikowała nagła niedyspozycja Olivera Dańczak, którego zmogła grypa żołądkowa. W drugiej połowie gospodarze starali się częściej strzelać z daleka i w końcu dopięli swego. Gol Wójcika był jego szóstym golem w tym sezonie.

Konfeks Legnica - Odra Chobienia 1:0 (0:0)

1-0 K.Wójcik 80 min

KONFEKS: Tamioła - Trochanowski, Potycz, Kowalczyk,Pazdro - Lech, K.Wójcik, Kwaśniewski, Winnik,Wiśneiwski - Martinka.

ODRA: Pelczar - Jemioło, Korolewicz, Nowakowski, Wiatrowski - Ziółkowski, Kucharuk, Rudyk, Wierzbicki,Jagodziński - Wierzbicki - Jurak.

{gallery}galeria/sport/11_11_16_Konfeks_legnica_odra_chobienia_fot_ZJakubowski{/gallery}