Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich (FOTO)

LEGNICA. Paweł Kowalczyk zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska w szachach szybkich. Zawodnik z klubu Wieża Pęgów wygrał wszystkie swoje partie. W mistrzostwach wystartowało 87 zawodników. Zawody odbyły się w budynku Letia Business Center w Legnicy.

Drugie miejsce w mistrzostwach zajął klubowy kolega Kowalczyka - Piotr Jagodziński, natomiast trzeci był Filip Cukrowski z WKS Kopernik. Na czwartej pozycji uplasował się biorący udział w Pucharze Wojewody - Piotr Sabuk. Z kolei wśród kobiet triumfowała Emilia Kmiecik z Przedwojowa. Zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale najlepsza była wśród kobiet. Tym samy została mistrzynią Dolnego Śląska.