Horror na Głogowskiej dla Ikara (FOTO)

LEGNICA. Siatkarze Ikara Legnica po dwóch godzinach (bez 6 minut) pasjonującej walki pokonali ZTS Ząbkowice 3:2 w ciemnej, wąskiej hali na Głogowskiej. Jest to dziewiąte zwycięstwo legniczan w tym sezonie, a przypomnijmy iż przed ligą trener Paweł Murdza jasno stawiał cel przed drużyną: wygranie 8 meczów. A liga wciąż trwa... Ikar jest w tej chwili na miejscu 6, a w zasięgu wzroku legniczanie mają miejsce tuż za podium...

Mecz rozpoczął koncertowy set Ikara. Świetnie rozgrywał Emil Smetek i od 4:2 poprzez 11:9, 15:11 zrobiło się 18:13 i stało się jasne iż dynamicznie, szybko, pomysłowo atakujący Ikar, z minimalną liczbą błędów w obronie nie straci tego seta. To co oglądaliśmy w pierwszym secie dawało nadzieję na szybki koniec meczu... Nic bardziej błędnego.

Drugi set był wyrównany. 3:4, 5;4, 7:5 ale od remisu 7:7 Ikarowcy... zasnęli. Momentami snem głębokim iż nie słyszeli okrzyków trenera "obudźcie się". ZTS mocno atakował skrzydłami, ale te mocne ataki były efektem kiepskiej gry gospodarzy. 13:20 oznaczało koniec seta. W kolejnym secie sen Ikara trwał w dalszym ciągu. W miarę poprawna gra do stanu 8:9, a potem koszmarne błędy zwłaszcza w odbiorze zagrywek Ząbkowic. 10:13 i 13:18 i było po pozorach walki.

Ale okazało się, że jak się legnicki narybek siatkarski "wyśpi" to potrafi wspiąć się na wyżyny możliwości. Czwarty set: 4:4, 5:4, 12:7, 18:12 - poezja na parkiecie, kapitalne ataki Marcina Wolaka i Tomasza Kupińskiego rozbiły obronę gości.

Piąty set rozpoczęli od prowadzenia goście 1:3. I takie szach-mat pod siatką trwało do 5:5. Na przerwę techniczną legniczanie schodzili prowadząc 8:7. I ta walka w końcówce. To co w ataku wyczyniał Marcin Wolak każdego przeciwnika zniechęciłoby do gry. Ale do tego doszła znakomita obrona, znakomite bloki w piątym secie i zerowa liczba błędów...