Deszcz i wichura biegaczom nie straszna (FOTO)

MIŁOGOSTOWICE. 181 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie nowego cyklu biegowego pod nazwa "Cztery Pory Roku" organizowanego przez Legnicki Klub Sportowy Fenix i Nadleśnictwo Legnica. Miejsce na biegowe zmagania wręcz cudowne, bo w te tereny nie dotarła jeszcze "plaga Szyszki". Bieg na dystansie 10 km wygrał triumfator Biegowego Grand Prix RCS -Adam DYMITROCA z Radomic, któremu pokonanie leśnego traktu zajęło 35 minut i 16 sekund. Drugi na mecie był Paweł Bigus z Gościeszowic, a najniższe miejsce na podium zajął Rafał Bardziński - zawodnik Klubu Biegacza Lew Legnica.

Wśród pań znakomicie pobiegła znana z wyczynów z kijkami Anna ZACZYŃSKA z KGHM METRACO Polkowice, która uzyskała czas 45,22 min. Pasjonującą walkę na leśnej trasie stoczyli m.in. Jola Skrzypczak z legnickiego Ośrodka Sportu I Rekreacji, która zajęła 77 miejsce i wyprzedziła o siedem sekund złotoryjanina Andrzeja Cukrowskiego.

Dodajmy iż ostatni na mecie uzyskał czas 1 godziny 16 minut i 32 sekund. Biegaczki i biegacze na trasie walczyli z silnym deszcze i jeszcze silniejszym wiatrem.

{gallery}galeria/sport/18-03-17-biegowe-cztery-pory-roku-fot-mariusz-kwapis{/gallery}