Dobra pierwsza połowa i wygrana z Olimpem (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica pokonali we własnej hali Olimp Grodków 24:20 (11:5). O ile pierwsza połowa była w wykonaniu legniczan niezła, o tyle o drugiej chcieliby zapomnieć. Zwycięstwo to spora zasługa bramkarza Łukasza Mazura, który miał ponad 50-procentową skuteczność obronionych rzutów.

Przed meczem pogratulowano juniorom Siódemki Miedź zdobycia wicemistrzostwa Polski w turnieju Final Four w Płocku, który odbywał się w piątek i sobotę.

MECZ.

Przez całe spotkanie goście z Grodkowa ani razu nie prowadzili. Wypracowana w pierwszej połowie przewaga legniczan dała efekt i w drugiej odsłonie.Siódemka w 30 minut dała sobie rzucić zaledwie 5 bramek, sama trafiając skutecznie 11 razy. Olimp między 14 a 27 minutą nie zdołał zdobyć żadnej bramki. To był jednak pierwszy akt spotkania, zupełnie inny niż drugi.

Po zmianie stron niespodziewanie goście zaczęli grać znacznie lepiej w ataku i powoli odrabiali straty. Od stanu 14:7 zrobiło się 16:14 w 45. minucie. Przewaga 2-3 bramkowa utrzymywała się do 60 minuty, w której to legniczanie zdołali jeszcze rzucić o jedną bramkę więcej od rywali i ostatecznie wygrać 24:20.

Co ciekawe, legniczanie dostali aż 16 minut kar, podczas gdy gości 8 minut. Oba zespoły dostały po czerwonej kartce. Z gradacji kar w 33 minucie boisko musiał opuścić Robert Szuszkiewicz z Siódemki Miedź a w 47 minucie Krzysztof Bujak z Olimpu. Arbiter meczu podyktował aż 9 karnych dla gości.

Mecz z Olimpem był debiutem przed własną publicznością dla trenera Zygmunta Woźniczki. - Z pierwszej połowy jestem zadowolony. W drugiej, faktycznie nie było najlepiej, ale ważne jest zwycięstwo. Do tej pory pracowaliśmy głównie nad obroną. Myślę, że z czasem powinniśmy prezentować się coraz lepiej - mówi szkoleniowiec.

Siódemka Miedź Legnica - Olimp Grodków 24:20 (11:5)

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski, Kaczmarek - Szuszkiewicz 2, Majewski 5, Lasak, Skiba 3, Antosik 4, Płaczek 5, Cegłowski, Piwko 1, Kuta, Wita, Piróg 4.

Olimp: Młoczyński, Madaliński - Turyniewicz, Kolanko 2, Maciejewski, Prokop 1, Baran 4, Gradowski 6, Piech 1, Świerczyński, Żubrowski 2, Bujak, Klimków 2, Chmiel 2.

{gallery}galeria/sport/19-03-17-siodemka-miedz-olimp-grodkow-fot-ewa-jakubowska{/gallery}