Siódemka Miedź nie wygrała w Chocianowie (FOTO)

CHOCIANÓW/LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica wyjątkowo spotkanie ligowe rozegrali w Chocianowie. Przegrali jednak z Czuwajem Przemyśl 28:33 (11:14).

Podopieczni Zygmunta Woźniczki ze względu na obłożenie hal sportowych w Legnicy (na ul. Lotniczej - karczma hutnicza, na ul. Wierzyńskiego - turniej tańca towarzyskiego) musieli, jako gospodarze, zagrać mecz w innym mieście. Wypadło na Chocianów.

Jeszcze do 18. minuty spotkania było nieźle. Legniczanie prowadzili 9:6. Od tamtej pory jednak nastąpiła w zespole totalna niemoc, która trwała do 30. minuty kiedy to bramkę z rzutu karnego zdobył Antosik. Do tej pory jednak goście rzucili celnie 7 razy i było 9:13. Do przerwy wynik 11:14.
Po zmianie stron Siódemka próbowała odrobić straty i była nawet blisko wyrównania. W 51. minucie przegrywała tylko jedną bramką - 26:27, ale potem znowu lepszą serię mieli zawodnicy z Przemyśla, którzy ostatecznie triumfowali 33:28.

Dodajmy iż Czuwaj zaliczył 8 wygraną z rzędu i ta seria sprawiła, ze przemyślanie włączyli się do walki o Superligę.

Siódemka Miedź Legnica - Czuwaj Przemyśl 28:33 (11:14)

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski, Kaczmarek - Szuszkiewicz 7, Majewski 3, Lasak 4, Skiba 2, Antosik 2, Płaczek, Piwko 5, Kuta, Wita 1, Piróg 4.

Czuwaj: Szcepaniec, Sar - Puszkarski, Biernat 6, Stołowski 4, Kubik, Bajwoluk 3, Nowak 1, Kulka 7, Kroczek 3, Trawnicki, Kubisztal 9.

{gallery}galeria/sport/29-04-17-Siodemka-Miedz-Legnica-Czuwaj-Przemysl-fot-ewa-jakubowska{/gallery}