Tylko remis z Wisłą Puławy... (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica zaledwie zremisowała u siebie z Wisłą Puławy 1:1 (1:0). Drużyna Ryszarda Tarasiewicza straciła gola w 84. minucie. Remis na własnym stadionie znowu oddalił Miedziankę od awansu.

Na początku spotkania to Wisła dwukrotnie zagroziła bramce Miedzi, w tym raz była bardzo blisko gola. Jakub Smektała zmarnował jednak okazję sam na sam z bramkarzem. Był tu jednak na pozycji spalonej. W następnym fragmencie meczu też nie brakowało szans bramkowych dla puławian. Mariusz Idzik strzelił obok słupka, tak sam jak później Sławomir Patejuk po uderzeniu z rzutu wolnego.

Po okazjach dla gości i Miedź zaatakowała kilka razy, w tym raz skutecznie. W 43. minucie po podaniu Łukasza Garguły Damian Rasak uderzył kapitalnie z lewej nogi zza pola karnego i dał prowadzenie Miedzi.

Początek drugiej odsłony miał inny przebieg niż w pierwszej połowie. To legniczanie mieli inicjatywę. W 52. min. Mariusz Rybicki po podaniu z rzutu wolnego od Garguły uderzył z pierwszej piłki i trafił w słupek.

Kilka minut później Rybicki mógł strzelić najładniejszą bramkę w sezonie. Świetnie ograł obrońców Wisły, popisał się sztuczką techniczną tzw. ruletę i uderzył na bramkę.

W 69. min. Patejuk zmarnował okazję sam na sam z bramkarzem. Strzał obronił Kapsa.

Po dobrym początku Miedzi znowu Wisła zaczęła niebezpiecznie atakować.

Po okresie spokoju, w 84. Konrad Nowak po szybkiej akcji zdobył wyrównujące trafienie dla Wisły. Zawodnik gości uderzył w długi róg bramki i pokonał Kapsę.

W 90. minucie Miedź była o krok od zdobycia bramki po strzale Vojtusa, ale piękną paradą popisał się Peńkoweć.

W doliczonym czasie gry po kontrze Dawid Pożak znalazł się sam na sam z Kapsą, ale uderzył nad poprzeczką.

Miedź Legnica - Wisła Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Rasak 43 - Nowak 84.
Żółte kartki: Gorskie, Vojtus, Bartkowiak - Żemło.

Miedź: Kapsa - Gorskie, Midzierski, Stasiak, Trifonow - Daniel, Rasak, Rybicki (81. Bartkowiak), Garguła (64. Forsell), Łobodziński (69. Pennanen)- Vojtus.

Wisła: Peńkoweć - Sedlewski, Żemło, Poznański, Litwiniuk - Maksymiuk, Kolehmainen (36. Popiołek), Patejuk, Hiszpański, Smektała (73. Pożak) - Idzik (73. Nowak).

{gallery}galeria/sport/05-05-17-miedz-legnica-wisla-plock-fot-ewa-jakubowska{/gallery}