Piłkarki Miedzi pokonały Wałbrzych (FOTO)

LEGNICA. Po piłkarzach rezerw Miedzi, po sukcesie ekipy Wojciecha Górskiego w Centralnej Lidze Juniorów, także piłkarki Miedzi Legnica stanęły na wysokości zadania wygrywając z AZS PWSZ II Wałbrzych 4:2. Wygrana pozwoli legniczankom zapomnieć o laniu w Katowicach w poprzedniej kolejce. Trenerem juniorek z Wałbrzycha jest doskonale znany z ligowych boisk jaworzanin Marcin FOLC.

Miedź znakomicie rozpoczęła te zawody, bo już w pierwszej minucie Eliza Ostrowska wpisała się na listę strzelców. Ta sama zawodniczka w 20 minucie podwyższyła na 2:0. W 36 minucie było już 3:0. Eliza Ostrowska wykorzystała rzut karny i skompletowała klasyczny hat-trick.

Po przerwie wałbrzyszanki strzeliły jeszcze dwa gole i na 10 minut przed końcem zrobiło się nerwowo. Legniczanki wykazały się jednak nerwami ze stali i w 86 minucie podwyższyły rezultat. Tym razem Karolina Kaźmierska popisała się mocnym uderzeniem nie dając szans bramkarce.

Miedź Legnica – AZS PWSZ II Wałbrzych 4:2 (3:0)
Bramki dla Miedzi: 1, 20, 36(k) Ostrowska, 86 Kaźmierska.
Miedź Legnica: Walter – Jankowska, Achcińska, Gaweł, Ostrowska (Kaleta), Firuta, Cybulska (Urbaniak), Jakimiak (Przybylska), Mętel, Naporowska (Bajsarowicz), Kaźmierska.

{gallery}galeria/sport/07-05-17-miedz-legnica-azs-pwsz-ll-walbrzych-kobiety-fot-ewa-jakubowska{/gallery}