EUCO "9" walczy o ćwierćfinał MP (FOTO)

LEGNICA. Trwa turniej 1/8 Mistrzostw Polski młodziczek w piłce ręcznej. Po wczorajszej wygranej z Kielcami, zawodniczki UKS EUCO Dziewiątka przegrały dzisiaj z Kusym Szczecin 20 : 25 ( 10:13 ) komplikując sobie awans do 1/4 MP.  Przed ostatnią serią spotkań szanse na awans mają ...wszystkie cztery drużyny.

W dziesiątej minucie meczu legniczanki przegrywały już  2 : 6...

Dopiero w 20 minucie Euco udało się zbliżyć 9: 10 ale na krótko gdyż koniec pierwszej połowy Kusy odskoczył na 3 bramki. W drugiej połowie legniczanki w 36 minucie doprowadziły do remisu 16 : 16, ale szybko szczecinianki odskoczyły na 2 punkty i do końca już meczu powiększały swoją przewagę punktową

Euco UKS Dziewiatka Legnica wczoraj wygrało z Korona Handball Kielce 26:12, a  KRP ROKiS Radzymin z Kusy Szczecin 32 : 28. Po wygranym meczu Korony Handball Kielce z Radzyminem wszystkie dziewczęce drużyny mają po 2 punkty.

Trener Euco Łukasz Puchała: - Dziś Szczecin zagrał zdecydowanie lepiej niż we wczorajszym meczu z Radzyminem. Byli dziś szybsi w ataku, lepsi w obronie i niestety wyautowały nam jedną z najlepszych zawodniczek Weronikę Ścisłowicz. Dziś też nasza bramkarka była w gorszej dyspozycji, bo wszystkie rzuty przeciwnika wchodziły. Z kolei szczecinianka na bramce miała dziś swój dobry dzień i wybroniła dużo piłek. Może też w momencie kiedy doprowadziliśmy do remisu, dwie decyzje sędziowskie przyczyniły się, że przeciwnik nabrał wiatr w żagle i świetnie skończyły ten mecz. Jutro będziemy walczyć z Radzyminem o wszystko i mam nadzieję, że pomoże nam Weronika Ścisłowicz, która będzie dziś dochodziła do siebie po urazie. W tej grupie jest teraz taka sytuacja, że każda drużyna nie ma nic do stracenia, a jedynie do wygrania. Każda z tej czwórki ma szansę na wyjście z grupy.

UKS Dziewiątka Legnica - Kusy Szczecin 20:25(10:13)

Euco : Mieszczyk Maja 1, Kaczuga Natalia 6, Adamczyk Julia 2, Kozak Katarzyna 8, Cyman Joanna, Wojciechowska Nikola 2, Meter Martyna, Ścisłowicz Weronika 1, Ilnicka Wiktoria

Kusy:  Okołot Natalia, Stankowicz Weronika 1, Tkaczuk Aleksandra 2, Kazimierska Sylwia, Marzec Klaudia 6, Dąbrowska Laura 3, Kwiatkowska Hanna 8, Rzuczkowska Julia, Majewska Paulina, Wyczołek Nel, Pruss Dorota.

{gallery}galeria/sport/13-05-17-MP-Mlodziczek-UKS-Dziewiatka-Legnica-Kusy-Szczecin-fot-ewa-jakubowska{/gallery}