Granit triumfatorem PNL CUP (FOTO)

LUBIN. Jeżeli ktoś sądził, że niedzielne mecze pucharowe II edycji PNL CUP będą łatwa drogą faworytów(papierowych- przyp.red.) to przeżył spore rozczarowanie. Typowani na finalistów szybko odpadli. Faworyzowany Dąb Siedliska odpadł po meczu z Zawiszą Serby a Zryw Kłębanowice z Górnikiem Lubin. Zestaw półfinalistów musiał zaskakiwać bo znalazły się w 1/2 dwa zespoły spoza OZPN Legnica. I właśnie drużyna spoza legnickiego OZPN Granit Roztoka, drużyna mająca w swoich szeregach piłkarzy, którzy mają w swoim piłkarskim CV Kuźnię Jawor został triumfatorem II edycji PNL CUP !

O zaciętości turnieju i nie najgorszym poziomie sportowym świadczy fakt iż w porównaniu z pierwszą edycję PNL CUP, w obecnej fazie ćwierćfinałowej znalazł się tylko jedna drużyna która grała w 1/4 przed rokiem.Mowa o Iskrze Księginice...

1/8 finału:

Granit Roztoka – Albatros Jaśkowice 4:2

BRAMKI: Mateusz Pluta, Marcin Bałut, Kamil Sadowski, Tomasz Horodecki – Mateusz Marcinek, Aleksander Jarząb

Dragon Jaczów – Fortuna Obora 5:2

BRAMKI: 2x Mateusz Herbuś, 2x Krystian Mucha, Przemysław Bukała – 2x Grzegorz Jach

DLL Truck – LZS Nowy Kościół 2:4

BRAMKI: 2x Kalinowski – 3x Fela, Mitulski

Dąb Stowarzyszenie Siedliska – Zawisza Serby 1:1 (karne 2:3)

BRAMKI: Horbal – Damian Żmijowski

Nałęcz Ostroróg – Platan Siedlce 2:0

BRAMKI: 2x Bartłomiej Roda

Unia Szklary Górne – Orzeł Czerna 0:0 (3:2)

BRAMKI: Szczęsny – Didkowski, Jankowski

W pierwszym półfinale Granit Roztoka przedstawiciel wałbrzyskiej klasy okręgowej nie miał problemów z rozbiciem Zawiszy Serby wygrywając 5:0(1:0). Dwie bramki zdobył Kamil Sadowski, który walczył o koronę króla strzelców turnieju. Dorobek bramkowy Granitu uzupełnili: Pluta, Danaj i Bałut.

Drugi półfinał nie był już tak widowiskowym pojedynkiem. Iskra Księginice czuła w kościach ćwierćfinałowy mecz z Górnikiem Lubin(wygrany 2:1 po golu zwycięskim na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem) i w meczu z Nałęczem Ostroróg skupiała się bardziej na nie straceniu gola. I piłkarskie "szachy" trwały do 25 minuty kiedy to Mateusz Witkowski celnym trafieniem dał awans do finału Iskrze. Goście  z poznańskiej A-klasy rzucili się do odrabiania strat wycofując bramkarza, ale nie do pokonania w bramce Iskry był Piotr Krysa. W samej końcówce puściły nerwy zawodnikom obu drużyn, doszło do niepotrzebne spięcia i rękoczynów ale czerwone kartki utemperowały atmosferę na murawie.

1/2 PNL CUP

Granit Roztoka - Zawisza Serby 5:0(1:0) Pluta, Danaj, Bułat, 2xSadowski

Iskra Księginice - Nałecz Ostroróg 1:0(0:0) gol Rychlika

Nokaut w finale

4,6, 7 11 - to nie pewniaki w totolotku lecz minuty, w którym w finałowym pojedynku strzelali gole piłkarze Granitu Roztoka. Taki początek meczu to prawdziwy nokaut...Sadowski, Bałut,Dunaj, Sadowski po przerwie piąta bramka autorstwa Bałuta i zasłużone zwycięstwo GRANITU ROZTOKA! I zasłużona korona króla strzelców dla Kamila SADOWSKIEGO z Granitu!