Remis w debiucie Jacka (FOTO)

LUBIN. W ostatnim sparingu przed inauguracją 3 ligi zespoły rezerw Zagłębia i KS Polkowice zaprezentowały bardzo dobrą dyspozycję. W Zagłębiu w roli coacha debiutował trener Piotr Jacek. Oba zespoły w meczu o ligowe punkty zmierzą się 11 listopada.

Spotkanie w Lubinie stało na bardzo wysokim piłkarskim poziomie. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy już na początku, po stałym fragmencie gry objęli prowadzenie 1:0. To jednak polkowiczanie nadawali ton grze stwarzając sobie kilka 100 % sytuacji pod bramką doskonale dysponowanego golkipera Zagłębia- Hładuna. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron, miejscowi po raz kolejny zaskoczyli obrońców KS-u. Strzałem życia z dystansu popisał się Bartosz Slisz i zrobiło się 2:0. Po starcie gola polkowiczanie postawili wysoki pressing, co w krótkim czasie przyniosło oczekiwany efekt bramkowy. W 52 min. z rzutu karnego bramkę kontaktowa zdobył Maciej Bancewicz. 10 minut później ten sam zawodnik po indywidualnej akcji doprowadził do remisu. W drugiej odsłonie lubinianie praktycznie nie opuszczali własnej połowy, nie mogąc poradzić sobie z szybkimi akcjami zespołu trenera Enkeleida Dobi. W samej końcówce polkowiczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, zabrakło jednak spokoju w wykończeniu akcji. W Lubinie po bardzo dobrej grze KGHM ZANAM Polkowice zremisował z beniaminkiem 3. lig - rezerwami Zagłębia 2:2.

Zagłębie II Lubin - KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (1:0)

Bramki: Bartosz Slisz 7, 46 – Maciej Bancewicz 52 k., 62

Zagłębie II Lubin: Hładun - Witsanko, Bieliński, Oko, Nahrebecki - Spychała, Slisz, Błąd, Andrzejczak, Gołębiowski - Nowak.
Grali również: Dudziak, Chodyna, Pakulski, Ryś, Soszyński

KGHM ZANAM Polkowice:  Primel ( 46 Furtak) – Azikiewicz (46 Magdziak), Ziemniak, Michalski (64 Zawadzki), Fryzowicz (72 Jankowski), Wojciechowski (46 Nowacki), Karmelita (72 Tkaczyk), Galas (46 Konefał), Bancewicz (76 Kondrat), Piotrowski (46 Surożyński), Szuszkiewicz (68 Kobiela)

{gallery}galeria/sport/29-07-17-Zaglebie-II-Lubin-KGHM-ZANAM-Polkowice-fot-ewa-jakubowska{/gallery}