Zagłębie lepsze od Węgierek (FOTO)

LUBIN. To była uczta dla miłośników piłki ręcznej. Siódemki Zagłębia i Debreczyna stworzyły kapitalne widowisko. Czy lubiniankom dwubramkowa zaliczka wystarczy do awansu do kolejnej rundy Puchary EHF? I pomyśleć iż w 24 minucie Zagłębie przy ogłuszającym dopingu prowadziło już siedmioma bramkami...

Kluczem do wygranej Miedziowych miała być twarda gra w obronie. Nawet na 10 metrze od bramki pressing lubinianek był duży, Węgierki nie mogły sobie z tym poradzić i traciły piłkę. Pierwszego gola w meczu zdobyła Kinga Grzyb. W bramce zaporą nie do przejścia była Maliczkiewicz. Od stanu 5:1 Miedziowe kontrolowały boiskowe wydarzenia. Węgierki były kompletnie zaskoczone taktyką lubinianek i już po siedmiu minutach gry trenerzy Denbreczyna poprosili o czas.

Ale Miedziowe nie zwalniały tempa. I Kiedy prowadząc już siedmioma bramkami wydawało się, że Debreczyn zostanie kompletnie zdemolowany - kapitalne interwencje Bettiny Horvat-Pasztor poderwały Węgierki do walki i skutecznego odrobienia strat.

Po przerwie na moment inicjatywę przejęły szczypiornistki Zagłębia, które dzięki trafieniom Kingi Grzyb i Adrianny Górnej w 39 minucie odskoczyły przeciwniczkom na pięć bramek. Potem jednak gra wyrównała się, momentami na parkiecie walka brała górę nad umiejętnościami. Ale nad nadmiarem walki i poza sportowymi emocjami czuwał sędziowski duet z Ukrainy.

W 48 minucie po okresie słabszej gry Węgierki strzeliły kontaktowego gola (Csaki) i rozpoczęła gra nerwów i wymiana ciosów. Po akcjach i celnych rzutach Ważnej i Wojtas Miedziowe odskoczyły na cztery bramki w 56 minucie, ale ostatecznie skończyło się na dwubramkowej wygranej.

Metraco Zagłębie Lubin - DVSC-TVP Debreczyn 25:23 (13:10)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 8, Semeniuk, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Górna 3, Ważna 1, Wojtas 3, Belmas 1, Pielesz 6, Milojević
Kary: 6 min.

DVSC-TVP: Horvat-Pasztor, Lajtos - Varsanyi 1, Csaki 3, Harsfalvi 3, Punko 5, Vantara-Kelemen 2, Hajduch, Sirian, Zamfirescu 4, Grigel 2, Palsdottir, Lajtos, Borges Lima 3
Kary: 10 min.