ZAKSA zdobyła Lubin (FOTO)

LUBIN. Mecz czołowych zespołów siatkarskiej elity nie okazał się zbyt silnym magnesem dla fanów siatkówki. Środek tygodnia, późna pora rozgrywania meczu i transmisja telewizyjna zrobiły swoje. Kto nie był niech jednak żałuje, bo nawet najlepsza stacja telewizyjna nie odda klimatu tego meczu. Konfrontacja dotychczas niepokonanych drużyn PlusLigi przyniosła sporo emocji. Spotkanie było zacięte, a o wygraną gościom nie było łatwo. W kluczowych momentach dokładniejsi, bezbłędniejsi byli goście. Lubinianie mieli przebłyski wielkiej gry z Kaczmarkiem czy Tahtem w rolach głównej, ale perfekcyjne akcje przeplatane były kiksami... MVP meczu został Mateusz Bieniek z ZAKSY.

Miedziowi w pierwszym secie prowadzili 20:16 i dali sobie wydrzeć rywalom. W drugim secie panowali na parkiecie od pierwszego zagrania. Koncertowa partia Kaczmarka i widowiskowe, nietuzinkowe zagrania na siatce Guni i as serwisowy Tahta w finale seta to plusy seta. W trzecim secie trwała walka. Przy stanie 24:25 na zagrywce stanął Mateusz Bieniek i posłał lekką piłkę na skraj boiska. Miedziowy sygnalizowali wyjście piłki poza boisko, ale sędziowie uznali iż piłka trafiła w pole.

W czwartej partii mimo dobrej postawu Heina I Krysia goście kontrolowali boiskowe wydarzenia nie pozwalając Cuprum na złapanie kontaktu punktowego. Słabiej w tym secie zagrały żądła Cuprym - Kaczmarek i Taht.

Przed Miedziowymi nie ma zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki z ZAKSĄ. Już w piątek wyjazdowa potyczka ze Skrą Bełchatów, która w tym sezonie zalicza klasyczny ligowy falstart. I to będzie weryfikacja możliwości Cuprum w tym sezonie.

A wracając do meczu to naszym zdaniem MVP pojedynku był Klub Kibica Cuprum Lubin. Szaleństwo i totalna fiesta na trybunach to ich zasługa oraz ambitnej postawy zawodników.

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (24:26, 25:18, 24:26, 20:25)

Cuprum: Kaczmarek (27), Pupart (13), Taht (21), Gunia (6), Masny (1), Hain (7), Kryś (libero) oraz Terzic, Patucha
ZAKSA: Toniutti (2), Buszek (12), Wiśniewski (13), Bieniek (15), Torres (15), Deroo (16), Zatorski (libero) oraz Szymura, Jungiewicz, Semeniuk (2).