Derby dla Miedzi (FOTO)

LUBIN. Rezerwy Zagłębia poniosły 8 porażkę w rozgrywkach 3 ligi i znaleźli się tuż nad strefą spadkową. Porażka z rezerwami Miedzi boli mocno, bo raz, że zawsze to derby, a dwa trener Miedziowych Piotr JACEK w poprzednich sezonach z powodzeniem prowadził wspomniane rezerwy legnickiej drużyny i dla niego był to bardzo prestiżowy mecz. Ale legnicka młodzież udzieliła Miedziowym surowej lekcji solidnego futbolu...

Derby drugich zespołów Miedzi i Zagłębia były bardzo emocjonujące. Legniczanie od pierwszych minut przejęli inicjatywę i dzięki temu zdobyli dwa gole. Najpierw w 11 minucie bramkarza z Lubina pokonał Patryk Poręba. Druga bramkę dla Miedzi zdobył najwyższy na boisku Paweł Krauz. Zagłębie jeszcze przed przerwą zdołało strzelić bramkę kontaktową z rzutu karnego, ale jak się okazało była to jedyna bramka na jaką było tego dnia stać podopiecznych Piotra Jacka. Po przerwie Miedź dokończyła dzieła zniszczenia i za sprawą Mateusza Piechowiaka podwyższyła na 3:1.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a legniczanie mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa z rzędu.
Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 1:3 (1:2)
45 Andrzejczak(k) - 11 Poręba, 6 Krauz, 13 Piechowiak.78

Zagłębie: Czajor – Nahrebecki (90’) , Szota, Bieliński, Witsansko, Soszyński, Pakulski (83’ Więcek), Żyra, Borkowski (46’ Dudziak), Andrzejczak, Staśkiewicz (46’ Nowak).
Miedź II Legnica: Smołuch – Dyr, Stasiak, Zatwarnicki, Poręba (88 Sutor), Surmaj, Żyliński, Piechowiak, Jaroch, Pojasek, Krauz.

{gallery}galeria/sport/28-10-17-zaglebie-ll-lubin-miedz-ll-legnica-fot-dariusz-szymacha{/gallery}