Jagiellonia zbyt surowym testem dla Miedziowych

Jagiellonia Białystok wygrała z Zagłębiem Lubin 3:1 w meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy! Gole dla Jagi strzelali Cernych, Świderski oraz Frankowski. Honorowe trafienie dla Miedziowych zaliczył Jakub Świerczok i był to jego 9 gol w ekstraklasie w tym sezonie. Zagłębie słabiutko zagrało w pierwszej połowie chociaż wyjściowy skład z trzema obrońcami i z dwoma napastnikami zwiastował dużo dobrego... I na zwiastowaniu się skończyło. Czy posada trenera Piotra Stokowca po tej porażce jest zagrożona?

Mecz ustawił szybko zdobyty gol przez Cernycha. Gol, który obnażył słabość defensywnej gry gości. Cernych przed polem karnym mocno strzelił, Piłka zaplątała się między nogami Guldana. Cernych ruszył za piłką przejął ją i przez nikogo nie atakowany pokonał Polacka.Sytuacja, która nie powinna zdarzać się na poziomie klasy okręgowej a co dopiero w ekstraklasie. W 17 minucie Miedziowych po klasycznej kontrze dobił Świderski.

Po przerwie Zagłębie przez kwadrans grało jakby lepiej i w efekcie Świerczoka gol dał nadzieję na zdobycie chociażby punktu. Ale na płonnych nadziejach zostało... Remis z Piastem, porażka w PP z Korona i teraz porażka z Jagiellonią. Posada trenera Stokowca zaczęła się chwiać. Chociaż nie najbliższe mecze ligowe odsłonią fundamenty posady trenera lecz rewanżowy pojedynek w Pucharze Polski w Kielcach. W każdym razie karuzela nazwisk potencjalnych następców Piotra Stokowca już zaczęła się kręcić...

Piotr Stokowiec (KGHM Zagłębie Lubin): - Mecz źle się dla nas zaczął. Wyszliśmy składem mocno ofensywnym, dawaliśmy się łapać na kontry. W drugiej połowie odzyskaliśmy balans między ofensywą a defensywą. Wróciliśmy do gry, zdobyliśmy gola kontaktowego. Mecz był otwarty, dążyliśmy do zdobycia kolejnego gola. Jagiellonia też miała swoje sytuacje. W drugiej połowie pokazaliśmy, że możemy być groźni, mimo pewnych ubytków kadrowych. Mecz mógł się podobać kibicom, niestety dla nas skończył się gorzką pigułką. Już myślimy o meczach, które nas czekają w najbliższej przyszłości.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 3:1
Fedor Černych 2, Karol Świderski 17, Przemysław Frankowski 78 - Jakub Świerczok 54 Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski (80, 18. Cillian Sheridan), 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 28. Karol Świderski (66, 26. Martin Pospíšil), 9. Arvydas Novikovas (88, 44. Łukasz Sekulski) - 10. Fedor Černych.
Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach - 9. Arkadiusz Woźniak (72, 7. Krzysztof Janus), 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (65, 6. Kamil Mazek), 11. Bartłomiej Pawłowski, 89. Patryk Tuszyński (46, 25. Adam Matuszczyk), 3. Saša Balić - 70. Jakub Świerczok.