Najszybciej pozbyli się "kaca" po Grzegorzu... Odra na podium!

CHOBIENIA. Najszybciej "doszli do siebie" po orkanie Grzegorz piłkarze Odry Chobienia i Huty Przemków, którzy już w zaduszkowe popołudnie zagrali zaległy mecz 12 kolejki legnickiej klasy okręgowej. Wprawdzie trenerzy obu zespołów: Andrzej Słowakiewicz i Sławomir Wałowski to kumple, którzy z nie jednego piłkarskiego pieca chleb jedli, ale na murawie nie było sentymentów .Dobrze dysponowana Odra pewnie pokonała przemkowian 5:1. Ta wygrana umocniła Odrę na najniższym stopniu ligowego podium...

Mecz rozpoczął się jednak po myśli... Huty. Goście ruszyli mocno do przodu od pierwszych minut i objęli szybkie prowadzenie, kiedy po podaniu Krystiana Muszyńskiego do siatki trafił Paweł Łopaciński. Odra do walki podniosła się dopiero po kilkunastu minutach i zrobiła to w pięknym stylu.

Najpierw dobra akcja Mateusza Wierzbickiego, po której w polu karnym sfaulowany został Przemysław Kotlarz. Jedenastkę wykorzystał i remis dał Tomasz Dobek. Minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund i daleki wrzut z autu Mateusza Nowakowskiego sprytnym strzałem głową na gola zamienił ponownie Dobek.

Po przerwie na boisku istniał już tylko jeden zespół, a niektóre akcje ofensywne były naprawdę z wyższej pólki. Na 3:1 podwyższył Maciej Bagiński, który zmienił tor lotu piłki po mocnym uderzeniu Kotlarza. Kilka minut później również "Koti" doczekał się swojego gola. Jeden z obrońców gości w fatalny sposób sam nabił się w rękę w szesnastce, a  najlepszemu strzelcowi Odry wystarczyło tylko trafić z karnego. W końcówce dwie bardzo dobre okazje na gole miał rezerwowy Eryk Adamek, lecz zabrakło mu zimnej krwi. Zachował ją natomiast najmłodszy w drużynie Kamil Zarzycki, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem ustalił wynik na 5:1. Wielkie brawa dla całego zespołu z Chobieni, który w tym trudnym spotkaniu po raz kolejny udowodnił swojego wysokie aspiracje.

A Huta Przemków była już myślami przy niedzielnych derbach z Zametem...

ODRA CHOBIENIA-UKS PRZEMKÓW HUTA 5:1 (2:1)

TOMASZ DOBEK 2, MACIEJ BAGIŃSKI, PRZEMYSŁAW KOTLARZ, KAMIL ZARZYCKI - PAWEŁ ŁOPACIŃSKI