Zagłębie zaczęło rok od wygranej

Szczypiornistki Zagłębia rok 2016 rozpoczęły od pewnej wygranej w stolicy Karkonoszy. Zawodniczki miejscowego KPR-u, zajmujące ostatnie miejsce w Superlidze prowadzone przez doskonale znanego z pracy trenerskiej w Lubinie Mirosława Saneckiego były jedynie tłem dla lubinianek... Miedziowe miały kapitalny początek meczu i po 12 minutach prowadziły pięcioma bramkami (3:8).

Jeleniogórzanki, które właśnie się dowiedziały iż z miejskiej kasy na swój klub dostaną 400 tysięcy złotych dotacji, podniosły się i w 14. minucie przegrywały jedynie 6:8. W kolejnych minutach przyjezdne ponownie odskoczyły (9:14), ale do przerwy na tablicy wyników było 12:16, co nie przekreślało szans na końcowy sukces.

Po zmianie stron „Miedziowie” powiększyły przewagę do 6 bramek (14:20), ale i tym razem jeleniogórzanki podjęły walkę. Wykorzystując bombardowanie słupków w wykonaniu zawodniczek Zagłębia, KPR doprowadził do stanu 18:21 i miały okazję zbliżyć się do rywalek na dwa gole, ale doskonale dysponowana między słupkami Monika Wąż poderwała do walki swój zespół i siedem kolejnych bramek zdobyły jej koleżanki z drużyny (18:28 w 54. minucie).

Po 12 meczu Superligi zawodniczki Metraco Zagłębie Lubin awansowały na 4 miejsce w ligowej tabeli. Do prowadzącej Pogoni Szczecin ekipa Bożeny Karkut traci tylko trzy punkty.

KPR Jelenia Góra - Metraco Zagłębie Lubin 22:31 (12:16)
KPR: Demiańczuk, Hoffman, Pękalska - Kobzar 6, Michalak 5, A. Mączka 3, Załoga 3, Bielecka 2, Nowicka 1, Oreszczuk 1, Bilenia, Tomczyk, Uzar, Fijałkowska.
Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Marić 9, Konofał 4, Załęczna 4, Walczak 4, Paluch 3, Jochymek 3, Wiertelak 2, Premović 1, Milojević 1, Robótka.