Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Fizjoterapia w Akademii Piłkarskiej - 4 w 1

LUBIN. Sztab medyczny Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie dostał nowe narzędzie do pracy z młodymi piłkarzami. W ramach działań Zagłębie Biznes Klubu do Akademii trafiło urządzenie fizjoterapeutyczne wielofunkcyjne, które ma pomagać podczas leczenia po kontuzjach.

Fizjoterapia w Akademii Piłkarskiej - 4 w 1

 

Nowe urządzenie ma w sobie laseroterapię, ultradźwięki, terapię podciśnieniową i elektroterapię. Koszt sprzętu to ponad 17 tys. złotych. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie wzbogaciła się o ten cud fizjoterapeutycznej techniki dzięki wsparciu Zagłębia Biznes Klubu.

- Jest to jeden z projektów, który Akademii zaczęła wprowadzać w 2018 roku bardzo ważnym zarówno w organizacji procesu szkoleniowego, jak i regeneracji i zapobieganiu kontuzjom. Cieszymy się, że pomysł został zaakceptowany przez władze KGHM i wprowadzony przez zarząd naszego klubu został tak szybko wprowadzony w życie. Dopiero w listopadzie mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy w spotkaniu Biznes Klubu. Przedstawiliśmy wówczas wizję, koncepcję pracy akademii. Bardzo szybko zostało to odzwierciedlone w postaci takiego sprzętu , który został zakupiony z tych działań. Trudno byłoby zakupić taki sprzęt z własnego budżetu. To dość drogie przedsięwzięcie. Skupiamy się przede wszystkim na zabezpieczeniu tych wszystkich podstawowych, elementarnych kwestii jeżeli chodzi o organizację pracy treningowej. Ten sprzęt to dodatkowe wzmocnienie naszych działań. Urządzenie będzie nam pomagało w doprowadzaniu zawodników do sprawności po jakichś kontuzjach i urazach - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Dyrektor akademii pytany o to, co jeszcze przydałoby się piłkarskiej szkółce z Lubina odpowiadał krótko – Jest cala lista zapotrzebowań, które chcemy w dalszym ciągu rozwijać. W następnych działaniach koncentrujemy się przede wszystkim nad rozwojem odnowy biologicznej jeżeli chodzi o zaplecze Akademii. Mamy nadzieję,że jeszcze w tym roku uda się kilka ciekawych przedsięwzięć przeprowadzić – mówił Krzysztof Paluszek.

Powiązane wpisy