Porażka po tureckim kazaniu

W sobotnim rewanżowym spotkaniu Challenge Cup podopieczne Bożeny Karkut (na zdjęciu) po raz kolejny musiały uznać wyższość Kastamonu Belediyesi Genclik SK 24:30 i tym samym odpadły z rozgrywek. Raczej nie tak wyobrażano sobie pucharową przygodę kobiecego Metraco Zagłębia w europejskich pucharach...

Przegrana w piątkowym meczu nie podłamała „miedziowych” i od początku sobotniego spotkania starały się odrobić straty. Gospodynie starały się kontrolować sytuacje i podobnie jak w pierwszym meczu, tak w tym samym od początku trwała wymiana ciosów. W dziesiątej minucie był remis po cztery. Przez większość pierwszej połowy kibice zebrani w tureckiej hali byli świadkami wyrównanej walki, żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć dalej niż na jedno „oczko”. W końcówce pierwszej połowy lubinianki wyszły na prowadzenie 14:13, ale po chwili gospodynie doprowadziły do remisu po czternaście i z takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron ekipa z Turcji narzuciła tempo, które w pierwszym minutach podopieczne Bożeny Karkut potrafiły jeszcze dotrzymać. Po dziesięciu minutach wznowionej gry Kastamonu odskoczyło „miedziowym” na dwie bramki, które lubinianki odrobiły w ciągu pięciu minut. Kolejne minuty należały do gospodyń, z każdą kolejną minutą „pomarańczowe” traciły siły do dalszej walki co skrzętnie wykorzystały Turczynki. Dziesięć minut przed końcem spotkania zawodniczki Kastamonu odskoczyły na cztery oczka. Ostatecznie mecz zakończył się sześciobramkowym zwycięstwem gospodyń i tym samym zamknęły drogę podopiecznym Bożeny Karkut w dalszych rozgrywkach Challenge Cup w sezonie 2015/2016.

Metraco Zagłębie Lubin – Kastamonu Beledİyesİ Spor Klb 24:30 (14:14)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 5, Konofał 6, Paluch , Premović 5, Wiertelak 2, Walczak 1, Marić , Jochymek 2, Milojević 3.

Kastamonu:  Semenczenko, Tumer – Koznjak , Pavić, Yilmaz , Duru, Iskenderoglu , Sakizcan , Oztabak, Barjaktarović, Sinicyna , Cagli, Demircelen , Carbune.