Miedziowa bałkanica (FOTO)

LUBIN. Piłkarki ręczne Metraco Zagłębie na oczach blisko tysięcznej widowni w meczu 16 kolejki Superligi pokonały Piotrcovię 24:20, przegrywając do przerwy trzema bramkami. O wygranej Miedziowych zadecydowały pierwsze minuty po przerwie. To była istna... bałkanica. Kolejno Premovic, Milojevic, Maric odrobiły straty doprowadzając do remisu po 13, a ponownie Premovic wyprowadziła zespół na prowadzenie...

Po "tureckim kacu", czyli odpadnięciu z europejskich pucharów dyspozycja lubinianek była wielką niewiadomą. Mecz rozpoczął się o znakomitej interwencji bramkarki Wąż, która obroniła karnego. Potem dwie szybkie akcje i prowadzenie 2:0 zwiastujące, że powinno być lekko, łatwo i przyjemnie, ale nic bardziej błędnego. Piotrkowianki odrobiły straty a w 7 minucie wyszły na prowadzenie. Gra była twarda, ale więcej było w grze obu zespołów niedokładności i błędów niż finezyjnych popisów.

Kiedy w 22 minucie po celnym rzucie Maric z karnego lubinianki wyszły na prowadzenie 8:7, wydawało się, że... le w sporcie kobiet nie ma miejsca na "wydawało się". Milojević w 26 minucie rzuciła 10 gola dla Miedziowych i podopieczny Bożeny Karkut "poszły do szatni". A rywalki rzuciły tyle goli, aby pewnie i zwycięsko zakończyć pierwsze 30 minut.

Po przerwie oglądaliśmy zupełnie inne Zagłębie. I rzecz nie tylko we wspomnianej bałkanicy... W bramce kapitalnie broniła Wąż, a przedpole bramkowe kapitalnie zaryglowała para: Załęczna -Paluch. Piotrkowianki odbijały się od muru obronnego lubinianek niczym niczym piłeczka tenisowa od ścianki treningowej. Miedziowe utrzymywały przewagę 4-5 goli grając momentami zdecydowanie efektownie i efektywnie. Wprawdzie w chwili słabości rywalki doskoczyły na dystans dwóch bramek (21:19), ale to było wszystko na co tego dnia stać było Piotrcovię.

Wraz z końcową syrena arbitrzy odgwizdali karnego dla rywalek Miedziowych. I Wąż kapitalnie obroniła strzał Wypych udowadniając iż słusznie wybrano ja właśnie graczem meczu. Chociaż jak zapewniała po meczu: - Nie czuję się bohaterką meczu, to zasługa koleżanek na kole, że rywalki nie dochodziły do klarownych sytuacji do zdobycia gola - mówiła Monika Wąż.

Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:20 (10:13)

Zagłębie: Wąż - Załęczna 2, Konofał, Paluch 1, Premović 3, Walczak 4, Marić 9, Jochymek 2, Milojević 3.

Piotrcovia: Sarnecka - Sobińska 4, Kucharska, Szymańska 9, Kopertowska 2, Wypych 2, Ivanović 1, Jałoszewska 1, Szafnicka 1, Piecaba, Olek.

{gallery}galeria/sport/13.01.16_Metraco_Lubin_Piotrcovia_Piotrkow_Fot_Bozena_Slepecka{/gallery}