Orlen poza zasięgiem Zagłębia

LUBIN. Orlen Wisła Płock nie pozostawiła złudzeń drużynie Zagłębia Lubin. Aktualnie wicemistrzowie Polski wygrali w hali RCS-u pewnie i zrównała się punktami z liderem, Vive Tauron Kielce. Było to spotkanie 18 kolejki Superligi rozegrane awansem.

Mecz zaczął się udanie dla miedziowych. Po bramce z drugiej linii w wykonaniu Mikołaja Szymyślika było 1:0. Chwilę później do remisu doprowadził Dymitrii Żytnikow, a po kolejnej akcji nafciarzy jego kolega Tiago Rocha nie wykorzystał karnego. Chwilę później wicemistrzom Polski prowadzenie dał Marco Oneto. W dziesiątej minucie aż sześciu nafciarzy miało na swoim koncie po trafieniu, wówczas na tablicy wyników było 4:6. Po kwadransie o czas dla Zagłębia, przy stanie 5:9, poprosił Paweł Noch. Niestety kolejną bramkę dorzucili goście i zrobiło się 5:10. Lubinianie starali się gonić wynik, ale mieli problemy ze sforsowaniem płockiej defensywy. Przewaga wicemistrzów Polski oscylowała w okolicach 3-4 bramek, aż do 20. minuty, kiedy to podopieczni trenera Cadenasa zaczęli „odjeżdżać” i powiększyli swoje prowadzenie do sześciu trafień. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:11 na korzyść Orlen Wisły Płock , choć lubinianie mogli rzucić bramkę numer 12. Niestety karnego, wykonywanego przez Michała Bartczaka, obronił Marcin Wichary.

Początek drugiej połowy był w wykonaniu miedziowych bardzo słaby. Dziesięć minut po zmianie stron wicemistrzowie Polski wygrywali już „dychą” – 13:23. Jak widać w tym czasie podopieczni Pawła Nocha rzucili tylko dwie bramki. Ogólnie ofensywa miedziowych nie napawała optymizmem, bo trzecią bramkę lubinianie zdobyli dopiero w 48.munucie. Wisła była zdecydowanie lepsza w każdym elemencie gry i nie pozostawiła miedziowym najmniejszych złudzeń. W końcówce, dzięki udanym interwencjom Patryka Małeckiego i skutecznym atakom lubinianie zniwelowali straty. Po pięciu bramkach z rzędu było 18:25. Mecz zakończył się wynikiem

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 20:28 (11:17)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Gumiński 1, Rosiek , Kużdeba, Marciniak , Macharashvili 3, Szymyślik 2, Wolski 1, Krieger 2, Gudz , Czuwara 2, Bartczak 1, Dżono 4, Pietruszko 1.