Rezerwy Zagłębia lepsze od rezerw Miedzi (FOTO)

LUBIN. W meczu 1/4 Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej rezerwy Zagłębia pewnie pokonały rezerwy Miedzi 3:0 i awansowały do okręgowego półfinału. Wiosną podopieczni Adama Buczka zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku: Stal Chocianów- Górnik Polkowice.

W 3. minucie pierwszy strzał na bramkę oddał Karol Żmijewski, ale pewnie interweniował bramkarz gości. Bardzo dobra, szczelna obrona uniemożliwiła zawodnikom Miedzi wypracowanie podbramkowych sytuacji. W 14. minucie wynik otworzył Łukasz Soszyński, zdobywając bardzo efektowną bramkę z ponad 20 metrów. Wyjście na prowadzenie nakręciło "Miedziowych", którzy z cierpliwością, ale i dużą determinacją, raz za razem atakowali bramkę rywali. Po ponad 30 minutach gry sędzia, za faul na Łukaszu Soszyńskim, podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł Eryk Sobków, pewnie posyłając pilkę w przeciwny do ruchu bramkarza róg. Na parę minut przed końcem pierwszej części spotkania, Kamil Piątkowski podwyższył na 3;0, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie zawodnicy Miedzi wyszli z większym zaangażowaniem, grając lepiej w obronie, co utrudniało zdobycie kolejnych bramek. Choć "Miedziowi" podjęli jeszcze kilka prób strzelenia gola, to wynik do końcowego gwizdka sędziego pozostał niezmieniony.

KGHM Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 3:0 (3:0)

Bramki: Soszyński 14, Sobków (k.) 34, Piątkowski 41

{gallery}galeria/sport/28_11_18_Zaglebie_II_Lubin_Miedz_II_Legnica_Puchar_Polski_Fot_Dariusz_szymacha{/gallery}