Ważne zwycięstwo Miedziowych

LUBIN. W 18 kolejce podopieczni Pawła Nocha zmierzyli się u siebie ze Stalą Mielec. Po słabej pierwszej połowie w wykonaniu MKS Zagłębie Lubin, drugą gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej, ale zwycięstwo w sobotnim spotkaniu zawdzięczają Patrykowi Małeckiemu.

W pierwszej połowie Miedziowi nie popisali się dobrą grą, w ciągu pierwszych pięciu minut gospodarze mieli o dwie bramki mniej od przyjezdnych 1:3, a punktów mogło być więcej, ale kilka bramek obronił Paweł Małecki. W dziesiątej minucie Zagłębie doprowadziło do remisu, jednak chwilę później Mielczanie zaliczyli kolejny punkt dzięki Sergiejowi Dementiewowi.

W siedemnastej minucie meczu gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie w spotkaniu 7:6. Kiedy jednak na tablicy wyników wyświetlił się wynik 8:11 dla przyjezdnych o czas poprosił szkoleniowiec Paweł Noch. Reprymenda pomogła... Dzięki Wojciechowi Gumińskiemu i Nikoli Dżono „pomarańczowi” zaczęli odrabiać straty, jednak proste błędy sprawiły, że gospodarze schodzili na przerwę z trzema „oczkami” niżej od przeciwnika 11:14.

W drugiej połowie Miedziowi zaczęli odrabiać straty i trzy minuty od wznowienia gry doprowadzili do remisu. W czterdziestej minucie gospodarze odzyskali drugie prowadzenie od samego początku spotkania 18:17. Chwilę później Paweł Małecki obronił karnego, Wojciech Gumiński zaliczył swoją kolejną bramkę i lubinianie wygrywają czterema bramkami. Dobra gra w obronie Miedziowych sprawiła, że w tej w drugiej połowie byli nie do pokonania i do końca meczu utrzymywali 3-4 bramkową przewagę, wygrywając całe spotkanie 29:26.

MVP meczu: Patryk Małecki (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – PGE Stal Mielec 29:26 (11:14)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Gumiński 8, Przysiek 3, Kużdeba 3, Marciniak , Macharashvili , Szymyślik 4, Wolski , Gudz , Czuwara 1, Bartczak , Dżono 7, Pietruszko.

PGE Stal: Nikolić, Lipka – Krępa , Janyst 8, Wypych, Gasin Michał, Gasin Piotr, Kłoda 2, Kirilenko 2, Dementiew 9, Kawka, Krygowski , Krzysztofik 1, Chodara 4.