Ekipa Karkut w gazie- są na podium

LUBIN. W meczu 20 kolejki PGNiG Superligi kobiet Metraco Zagłębie Lubin podejmowało na własnym parkiecie Vistal Gdynia. Po meczu pełnym emocji przyjezdne musiały uznać wyższość Zagłębia, a tym samym Miedziowe wróciły na trzecie miejsce w tabeli. Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund pojedynku.

Sobotni mecz otworzyła Sanja Premović celnym trafieniem w bramkę przeciwnika, ale zaraz potem rozjuszone gdynianki czterokrotnie dziurawiły bramkę gospodyń. Już na samym początku zawodniczki Vistalu prowadziły trzema bramkami, na odpowiedź ze strony podopiecznych Bożeny Karkut nie trzeba było długo czekać i po dwóch celnych trafieniach Żany Marić był remis po siedem.

Chwile później Miedziowe wyszły na prowadzenie jednym „oczkiem”. Na moment przyjezdne odzyskały prowadzenie, ale lubinianki złapały wiatr z żagle rzucając trzy kolejne bramki. Tuż przed przerwą przyjezdne zmniejszyły straty do jednego „oczka” (14:13 dla Metraco Zagłębie Lubin).

Od początku drugiej połowy lubinianki narzuciły rywalkom swój styl gry. Po pięciu minutach od wznowienia było 19:15 dla gospodyń. Zawodniczki Vistala tak łatwo nie zamierzały się poddać i w 40 minucie doprowadziły do remisu. W 50 minucie meczu przyjezdne w osłabieniu zdobyły bramkę i wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Euforia po stronie gdynianek nie trwała długo, już po chwili Miedziowe zainkasowały dwa „oczka” zapasu. W końcówce spotkania lubinianki odskoczyły jeszcze na trzy bramki. W zawodniczki Vistalu wkroczył duch walki i na minutę przed końcem meczu było 31:30. Trzy sekundy przed końcowym gwizdkiem przyjezdne miały trzy rzuty wolne, ale dzięki Monice Wąż w bramce, wynik nie uległ zmianie i mecz jedną bramką wygrały Miedziowe.

MVP meczu: Sanja Premović (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 31:30 (14:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka , Załęczna 3, Semeniuk 1, Obrusiewicz 4, Konofał , Paluch 1, Premović 7, Wiertelak 2, Walczak 2, Marić 8, Jochymek 2, Milojevic 1.

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Szwonka – Kobylińska 9, Kulwińska 5, Matieli , Janiszewska 3, Galińska 5, Olszowa 1, Tasić , Kozłowska 1, Stanulewicz 3, Urbaniak 1, Łabuda 2.