Siatkarze Cuprum poniżej oczekiwań

Mecz 18. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin rozegrali na wyjeździe. Po zaciętym pięciosetowym pojedynku Effector Kielce pokonał faworyta sobotniego pojedynku 3:2. Od pierwszych do ostatnich minut meczu kibice licznie przybyli do hali „Pod Basztami” w Chęcinach byli świadkami wyrównanej walki. Choć spotkanie rozpoczęli Miedziowi od szybkiego prowadzenia i dwa pierwsze sety zapisali na swojej karcie, to podopieczni Dariusza Daszkiewicza znaleźli złoty środek na przeciwnika wygrywając trzy kolejne. Tym samym Effector Kielce przerwał złą passę ostatnich przegranych meczów.

Losy pojedynku rozstrzygnął piąty set... Tie-breaka doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy po punktowym serwisie Jędrzeja Maćkowiaka prowadzili 6:3. Tuż przed zmianą stron kielczanie, a właściwie Sławomir Jungiewicz i Sławomir Stolc popełnili błędy, które kosztowały ich prowadzenie. Na tablicy wyników pojawił się remis (7:7_. Dalej trwała zacięta walka obu drużyn, nie brakowało spektakularnych obron i ataków. W końcówce jednak to Effector zachował więcej zimnej krwi, wygrywając 16:14 i w całym spotkaniu 3:2.

Effector Kielce - Cuprum Lubin 3:2 (20:25, 25:27, 28:26, 25:21, 16:14)

Effector Kielce: Stolc (23), Jungiewicz (36), Takvam (11), Kędzierski (4), Vitiuk (3), Maćkowiak (3), Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Komenda (6), Buchowski.

Cuprum Lubin: Możdzonek (11), Pupart (17), Malinowski (19), Włodarczyk (23), Łomacz (1), Boehme (7), Rusek (libero) oraz Taht, Kaczmarek (5), Kryś (libero), Gorzkiewicz, Romać (1), Gunia (1).