Siódemka Zagłębia w grze o play-offy

W meczu 21. kolejki PGNiG Super Ligi Mężczyzn piłkarze ręczni Zagłębia Lubin pokonali PE Gwardię Opole 29:25, tym samym „miedziowi” nadal liczą się w walce o play-off. Za tydzień w meczu derbowym muszą pokonać siódemkę Chrobrego Głogów. I liczyć na porażkę Gwardii Opole w Zabrzu. Sęk w tym, że mający już zapewnione miejsce w play offach zabrzanie wcale ostatniego meczu nie muszą wygrać...

Początek sobotniego spotkania rozpoczęli gospodarze od szybkiego 3:0. Na swoje pierwsze punkty podopieczni Pawła Nocha zdobyli w piątej minucie dzięki Wojciechowi Gumińskiemu. „Pomarańczowi” idąc za ciosem zdobyli cztery kolejne bramki wychodząc na jedno „oczko” zapasu. W tym momencie kibice byli świadkami walki „punkt za punkt” choć na parkiecie lepiej radzili sobie opolanie. Pierwsze rozdanie zakończyło się wygrana Gwardii 12:11.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra szczypiornistów z Lubina. W pierwszych dwunastu minutach od wznowienia gry „miedziowi” mieli na swoim koncie siedem bramek, ich rywal pięć bramek mniej. W 45 minucie drugiego rozdania na tablicy wyników pojawił się wynik 19:15 dla teamu Pawła Nocha. Kiedy na miejscowych kibiców padł blady strach, odrobinę optymizmu wlał Antoni Łangowski niwelując straty gospodarzy do jednego „oczka” (18:19). Goście ponownie ruszyli do boju i pięć minut przed końcowym gwizdkiem ponownie odskoczyli rywala na cztery punkty 26:22. Mecz zakończył się wygrana Zagłębia 29:25 co dla lubinian oznacza pozostanie w grze o play-off.

PE Gwardia Opole – MKS Zagłębie Lubin 25:29 (12:11)

Gwardia: Malcher, Taletovic – Swat, Trojanowski, Knop, Rumniak, Łangowski, Zeljic, Tarcijonas, Mokrzki, Jankowski, Prokop, Simic.

Zagłębie: Małecki, Shamyrlo – Stankiewicz 3, Gumiński 8, Przysiek 1, Kużdeba, Marciniak, Macharashvili 1, Szymyślik 2, Wolski, Krieger 3, Gudz, Czuwara, Bartczak 5, Pietruszko 1, Dżono 5.