Triumf Zagłębia po golach Słoweńców (FOTO)

LUBIN. Zagłębie Lubin pokonało na własnym terenie ŁKS Łódź 3:1 (2:0). Dwa gole dla miedziowych zdobył Damjan Bohar, natomiast jedno trafienie dołożył inny Słoweniec - Sasa Żivec. Dla gości bramkę strzelił Piotr Pyrdoł. Łodzianie przegrali po raz ósmy z rzędu w obecnych rozgrywkach PKO Ekstraklasy "umacniając się" na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. - To wygląda tak, że sami sobie wyrządzamy krzywdę pozbawiając siebie na własne życzenie szans na korzystny wynik - krótko skomentował mecz bramkarz łodzian Arkadiusz Malarz.

W zupełnie innych nastrojach są Miedziowi. Powolutku zapominając o fatalnej postawie z pierwszej fazy ligi i zaczynają odrabiać straty do czołówki. Chociaż hurraoptymistczne nastroje tonował na pomeczowej konferencji trener Zagłębia Martin SEVELA mówiac iż dwa tygodnie wspólnej pracy to zbyt krótki okres aby Zagłębie grało tak jako sobie wymarzył. - Zdarzaja błędy, które musimy w naszej grze eliminować.

Zagłębie mecz rozpoczęło z Dominikiem HŁADUNEM w składzie i słowacki trener Miedziowych nie krył iż cztery wpuszczone przez Konrada Forenca gole we Wrocławiu dały mu impuls do zmiany w bramce. Hładun dobrze bronił w meczu Pucharu Polski i dostał szansę przeciwko ŁKS-owi. I może zabrzmi to dziwnie biorąc pod uwagę końcowy wynik to Hładun był jednym z bohaterem meczu. Już początek spotkania i ku zaskoczeniu mocno ofensywnie nastawiony ŁKS dał wiele do myślenie. Michał Trąbka najpierw sprawdził wytrzymałość poprzeczki w bramce, a potem kapitalnie uderzył z prawej strony pola karnego i Dominik Hładun błysnął świetną dyspozycją. Taki okazji do zaprezentowania swoich wielkich umiejętności Hładun miał w tym meczu dużo, dużo więcej...

14 minuta przyniosła popłoch pod bramką gości, gdy dwukrotnie blisko strzelenia bramki byli piłkarze KGHM Zagłębia, jednak ani Patryk Szysz, ani Sasa Živec nie znaleźli drogi do bramki przeciwników, sztuka ta jednak zaledwie minutę później udała się Damjanowi Boharowi i mieliśmy na tablicy świetlnej wynik 1:0. 21 minuta to kolejny gol dla gospodarzy, gdy Živec z bliska zapakował piłkę do siatki po podaniu Bartosza Kopacza, który zakręcił obrońcami Łódzkiego KS. Kolejne minuty to już dominacja Miedziowych, którzy raz za razem wędrowali pod bramkę Arkadiusza Malarza. W 37. minucie Bohar doszedł do sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, ale były bramkarz warszawskiej Legii popisał się refleksem. Kolejna akcja to kolejna groźna okazja dla miedziowych, gdy technicznym strzałem w poprzeczkę popisał się popularny „Figo”.

Drugą połowę, podobnie jak i pierwszą, znów lepiej zaczęli łodzianie. Tym razem jednak potrafili udokumentować to bramką, a największe przy niej zasługi miał Piotr Pyrdoł, który został wprowadzony w przerwie za Srnicia. 20-latek najpierw świetnie zagrał do Ramireza, który z kolei odegrał po chwili do Kujawy, ale ten nie zdołał złożyć się do strzału, bo uniemożliwi mu to obrońcy „Miedziowych”. Piłka trafiła jednak z powrotem pod nogi Pyrdoła, który bez namysłu przymierzył i za moment cieszył się z pierwszego w karierze gola w najwyższej klasie rozgrywkowej..

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin nie pozostali dłużni gościom za straconą bramkę i już po chwili kibice Miedziowych świętowali kolejną dzisiejszego dnia bramkę słoweńskiego skrzydłowego grającego z numerem 39. Miejscowi nie odpuszczali, raz za razem przeprowadzając groźne ataki na połowie łodzian, którzy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć. Goście mieli groźny na pozór rzut wolny w 69. minucie, jednak po groźnym dośrodkowaniu niecelnie akcję zamykał Jan Grzesik. Im bliżej było końca lubinianie na dużym luzie kontrolowali boiskowe wydarzenia koncentrując się w kilku sytuacja na bardzo widowiskowych akcjach.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 3:1 (2:0)

Bramki: Bojar 16, 57, Żivec 20 - Pyrdoł 50.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Żółte kartki: Ramirez, Guima.
Widzów: 4155.

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić (53. Oko) - Żivec, Tosik, Slisz, Starzyński (90. Poręba), Bohar - Szysz (78. Sirk).

ŁKS: Malarz - Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz - Ramirez, Srnić (46. Pyrdoł), Piątek (73. Pirulo), Guima, Trąbka - Kujawa.

{gallery}galeria/sport/30-09-19-Zaglebie-Lubin-LKS-Lodz-fot-ewa-jakubowska{/gallery}