Zagłębie jedną nogą w finale PP

LUBIN. Szczypiornistki Metraco Zagłębie Lubin wygrały w Gdańsku 28:24 z AZS-em Łączpol Gdańsk w meczu ¼ Pucharu Polski. Miedziowe już jedną nogą są już na turnieju Final Four. Mecz rewanżowy 30 marca o godzinie 18 w lubińskiej hali RCS.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że będzie to wyrównany pojedynek. W dziesiątej minucie meczu po walce „bramka za bramkę” na tablicy wyników wyświetlił się remis po cztery. W dwunastej minucie spotkania gospodynie wyszły na małe prowadzenie dwiema bramkami (6:4). Prowadzenie gdańszczanek nie trwało jednak długo, przyjezdne odpaliły piąty bieg i za sprawą Zany Marić oraz Sanji Premović w osiemnastej minucie Zagłębie objęło prowadzenie jedną bramką (7:6). Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka na boisku. Po trzydziestu minutach podopieczne Bożeny Karkut schodziły na przerwę z jednym oczkiem zapasu (13:12).

Początek drugiej odsłony tylko w pierwszych minutach przypominał wyrównaną walkę z poprzedniej połowy. Szczypiornistki z AZS-su miały problemy ze skutecznością co skrzętnie wykorzystały „pomarańczowe” obejmując w 41-minucie sześciobramkowe prowadzenie (21:15). Gospodynie zaczęły niwelować straty za sprawą skutecznej Katarzyny Kalskiej, która rzuciła trzy bramki z rzędu ze skrzydła. Przy stanie 23:21 szkoleniowiec Zagłębia Bożena Karkut poprosiła o czas. Przyniosło to zamierzony skutek, bo lubinianki zaczęły grać dobrze w obronie i po chwili Metraco Zagłębie ponownie cieszyło się z pięciobramkowej przewagi. Przyjezdne prowadzenia nie oddały już do końca meczu, który zakończyły wynikiem 28:24 dla teamu z Dolnego Śląska.

ŁĄCZPOL GDAŃSK – METRACO ZAGŁĘBIE 24:28 (12:13)
Łączpol: Dobrowolska – Pasternak 1, Kwiatkowska, Mazurek, Stachowska 3, Dąbrowska, Siódmiak 5, Kalska 5, Neitsch, Lipska 2, Wilamowska, Ciura, Klonowska, Kayumova, Skonieczna 6, Tomczyk 2.
Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 2, Semeniuk, Obrusiewicz 5, Konofał 1, Paluch 1, Premović 2, Lalewicz, Wiertelak 5, Walczak, Marić 8, Jochymek 1, Milojević 3.