Spacerek szczypiornistek (FOTO)

LUBIN. Szczypiornistki Metraco Zagłębie Lubin bez najmniejszego problemu wygrały w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski 32:23 z rywalkami z Gdańska. Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin, MKS Selgros Lublin, Pogoni Baltica Szczecin oraz Vistalu Gdynia zagrają w Final Four Pucharu Polski. Wszystkie cztery ekipy zgodnie triumfowały w środowych rewanżowych meczach ćwierćfinału rozgrywek.

Przyjezdne zaczęły mecz co prawda od prowadzenia jedną bramką 1:2, ale ta chwila rozkojarzenia gospodyń nie trwała długo. Lubinianki nie dały najmniejszej szansy akademiczkom z Gdańska, po kolejnych udanych akcjach w ofensywie oraz dobra gra w obronie sprawiła, że Miedziowe wyraźnie odskoczyły rywalkom. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy team Bożeny Karkut wygrywał 15:6. Chwilę poźniej za sprawą Kingi Lalewicz „pomarańczowe” odskoczyły na dziesięć bramek. Po trzydziestu minutach na tablicy wyników wyświetlił się wynik 17:8 dla gospodyń.

Osiem minut po zmianie stron i Miedziowe miały na swoim koncie 23 bramki, a ich rywalki o dziesięć mniej. W kolejnych minutach gry gdańszczanki odrobiły część strat, ale przewaga „pomarańczowych” cały czas oscylowała w granicach dziesięciu bramek. Lubinianki odniosły zamierzony cel wygrywając spotkanie i zameldowały się w Final Four Pucharu Polski.

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:23 (17:8)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 1, Semeniuk 2, Obrusiewicz 4, Paluch 2, Premović 7, Lalewicz 3, Wiertelak 4, Walczak 1, Marić 3, Jochymek 1, Milojević 3, Konofał 2.

Łączpol: Kajumowa, Dobrowolska – Skonieczna , Siódmiak , Kalska , Stachowska , Tomczyk , Lipska , Pasternak, Dąbrowska, Mazurek, Klonowska, Ciura, Wilamowska.

{gallery}galeria/sport/30.03.16_Metraco_Zaglebie_Lubin_Laczpol_Gdansk_fot_ewa_jakubowska{/gallery}