Cuprum nie zatrzymało rozpędzonej ZAKSY

LUBIN. Po meczu wzajemnych niezłych akcji i seryjnych błędów ze strony gospodarzy siatkarze Cuprum ulegli na własnym parkiecie liderowi PlusLigi - ZAKSIE Kędzierzyn -Koźle 0:3. Porażka sprawia iż lubinianie nie mają już szans na strefę medalową, natomiast 5 lokatę sezonu zasadniczego muszą bronić w sobotę w meczu z Czarnymi Radom w Lubinie.

ZAKSA już wcześniej zapewniła sobie udział w walce o medale i kilka dni temu siatkarze z Kędzierzyna przeszli na trening siłowy. I dlatego w pierwszym secie gospodarze byli bliscy sprawienia niespodzianki. Dzięki znakomitemu blokowi duetu Bohme-Pupart Cuprum najpierw remisowało a potem odskoczyło na dwa punkty prowadzenia. Kędzierzynianie obronili dwie piłki setowe,a potem po błędach gospodarzy wygrali zaciętego seta.

Pozostałe dwa sety były już tylko formalnością. Wprawdzie graczem meczu został wybrany Buszek, ale w zespole rywali na odbiorze kapitalnie zagrał Zatorski.

Cuprum Lubin -  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 22:25)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Bohme, Taht, Możdżonek, Łomacz, Rusek (libero) - Gunia, Michalski, Gorzkiewicz, Kryś (libero)

ZAKSA: Rejno, Konarski, Buszek, Gladyr, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero) - Semeniuk, Czarnowski