Zamet utarł nosa Unii (FOTO)

SZKLARY GÓRNE. Pasjonująca jest walka o awans do wyższej ligi w tzw. lubińsko -polkowickiej B-klasie czyli gr. II. W meczu na ligowym szczycie rozgrywanym na gościnnym boisku w Oborze Unia Szklary Górne uległa rezerwom Zametu 1:2 a wynik został ustalony do przerwy. Z pewnością to "czarna niedziela" Andrzeja Wójcika trenera Unii. Najpierw jako trener juniorów KS Polkowice przegrał swój mecz ligowy we Wrocławiu a teraz nie obronił fotela lidera...

Nim mecz się rozpoczął najbardziej komentowano sobotnią porażkę pierwszego Zametu w Chojnowie. Andrzej Wójcik ostrzegał swoich podopiecznych, że rywal może być podwójnie zmotywowany. Za przemkowian kciuki trzymali piłkarze...Fortuny Obora wróciwszy z wygranego swojego meczu ligowego. Fortuna także walczy o awans do A-klasy... W zespole rezerw Zametu pojawiło się 4 zawodników mniej lub bardziej regularnie grających w klasie okręgowej, ale największa niespodzianką był występ napastnika Kamila Ciosa.

Pierwsze minuty meczu należały do Unii, ale poza groźnym strzałem obok słupka w pierwszej minucie Unia miała duży problem z finalizowanie akcji przed polem karnym rywali. Zamet rozkręcał się z każdą minutą. Po stały fragmencie gry w 17 minucie Mateusz Koban z rzutu wolnego zdobył prowadzenie dla gości. Chwilę potem goście zostali ponownie skontrowani a pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Fijałkowski.

- Naszym celem jest awans do A-klasy, ale nawet po tej wygranie przewidywaniem kto awansuje jest wróżeniem z fusów - powiedział Andrzej WILCZACKI, trener rezerw Zametu.

Unia Szklary Górne - Zamet II Przemków 1:2( 1:2)

Sobczyk -Koban, Fijałkowski

UNIA : Kurzac - Chudy( 75 min. Zywicki  ), Famulski, Franecki, Michał Kogus(  46 min.Stepiński ) - Krawczyk, Kubina, Łojek( 46 min. Zasadni ), Naleźny - Sobczyk, Szewczyk ( 73. Kamil Kogus).

ZAMET II : Kraska - Bernacki, Jęć, Marszalik, Śmiglewski - Tułaza, Zielonka, K.Krawczyk ( 56 min.K.Drzazga), Fijałkowski - Cios, Koban.