Miedziowa siódemka w półfinałach MP (FOTO)

LUBIN. Po dwóch dniach turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej, szczypiorniści Zagłębia Lubin wywalczyli awans do półfinału. Wywalczyli po wygranym sobotnim meczu z Brodnica w bardzo dramatycznych niemal okolicznościach. - Mam sporo krytycznych uwag do swoich zawodników, bo dzisiejsze "męki" zrodziły się nie w sferze ich sportowych umiejętności lecz w...głowach - mówił po meczu szkoleniowiec Miedziowej siódemki Piotr OBRUSIEWICZ.- Ale z drugiej strony mam wielki podziw i szacunek dla mojej drużyny bo wyciągnąć z minus 6 na plus 3 na koniec meczu to świadczy o ich ambicji, sportowym charakterze.

Lubinianie mimo teoretycznie słabszego rywala fatalnie rozpoczęli spotkanie i ich "męki" trwała cała pierwsza połowę. Po przerwie sytuacja stała się dramatyczna bo w 40 minucie Miedziowi przegrywali już 6 bramkami i robiło się bardzo niewesoło. Ale końcówka meczu należała do podopiecznych Piotra Obrusiewicza. W 50 minucie Miedziowi wyszli na prowadzenie 25:24, potem odskoczyli na 27:24 i dowieźli wygraną do końca.

- Nie wiem dlaczego ten mecz się tak dla nas układał - mówił Piotr Obrusiewicz.- Ale był to stres zawodników, albo po prostu "zlali" rywali.  Jeżeli "zlali" to są skończonymi durniami. Moja drużyna ma wielki potencjał, ale chłopcy muszą zrozumieć, że na tym etapie sportowej kariery, sorki sportowej przygody ważna jest praca i jeszcze raz praca oraz poważne podchodzenie do każdego rywala i każdego meczu. Uważam, ze stać nas na awans do finałów Mistrzostw Polski a wielu z tych zawodników powinno zafunkcjonować w seniorskim handballu.

MKS Truso Elbląg – MKS Brodnica 36:26 (16:12)

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 33:19 (14:8)

Zagłębie: Bartosik, Jarszak – Bondzior 5, Kaczmarczyk, Kardasz 2, Pałka, Panas, Należyty 1, Kasperski 2, Jasiński 2, Pedryc 9, Lubos, Dziubinski 2, Kiersnowski 4, Pilch 4, Rugier 1, Chmielowiec 1.

7.05 (sobota)

SPR Stal Mielec – MKS Truso Elbląg 22:40 (8:22)

MKS Zagłębie Lubin – MKS Brodnica 34:30 (14:16)

Zagłębie: Bartosik, Jarszak – Bondzior 4, Kaczmarczyk, Kardasz 8, Pałka, Panas, Należyty, Kasperski, Jasiński 8, Pedryc 7, Lubos, Dziubinski 1, Kiersnowski 2, Pilch 3, Rugier 1, Chmielowiec.

Po dwóch dniach grania w starej hali sportowej przy Technikum Górniczym, w niedzielę młodzi szczypiorniści zagrają w hali sportowo-widowiskowej RCS.

10:00 MKS Brodnica – SPR Stal Mielec

12:00 MKS Zagłębie Lubin – MKS Truso Elbląg

{gallery}galeria/sport/07.05.16_Mistrzostwa_polski_juniorow_w_Pilce_recznej_fot_Bozena_Slepecka{/gallery}