Przygotowania Miedziowych do sezonu w toku

LUBIN. Do rozpoczęcia sezonu PlusLigi 2022/2023 coraz bliżej! Przygotowania drużyny Cuprum Lubin do gry są na zaawansowanym etapie, kilka sparingów Miedziowi mają już za sobą. Na ten moment wyniki spotkań towarzyskich są optymistyczne.

Przygotowania do sezonu ligowego lubinianie rozpoczęli 5 tygodni temu - na początku sierpnia, natomiast z początkiem września zaliczyli pierwsze mecze sparingowe.

W czwartek 1 września spotkali się na własnym parkiecie z pierwszoligową drużyną STS Olimpii Sulęcin. Już przed meczem szkoleniowcy obu zespołów umówili się na cztery sety, niezależnie od wyniku. Zgodnie z założeniem pierwsze dwa sety były treningowe z dorzutkami, a kolejne dwa normalne na punkty. Ostatecznie bilans setów wyszedł na korzyść Miedziowych stosunkiem 4:0.

Dzień później Cuprum Lubin zmierzył się z trudniejszym rywalem (choć nieco osłabionym przez zmagania reprezentacyjne) – mistrzem Polski i dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podobnie jak poprzednio, dwa sety rozegrano treningowo, a dwa następne normalnym trybem. Tego dnia także triumfowali gospodarze z Lubina 4:0.

Trzeci sparing miał miejsce wczoraj na wyjeździe w Kędzierzynie. Tym razem jednak rozegrane zostało normalne spotkanie bez setów treningowych. Trwało ono cztery partie i zakończyło się triumfem gospodarzy 3:1.

Turniej Chemeko-System Cup w weekend

Przed drużyną Pawła Ruska jeszcze kilka sprawdzianów, a najbliższy już w ten weekend. W sobotę i niedzielę Miedziowi pojawią się we Wrocławiu, gdzie wezmą udział w turnieju Chemeko-System Cup. Poza lubińską drużyną w imprezie wystąpią także: MKS Będzin, MKST Astra Nowa Sól oraz gospodarz – Chemeko-System Gwardia Wrocław. Turniej jest otwarty dla publiczności. Bilety dostępne na stronie Gwardii.