Fortuna toczy się kołem do... A-klasy (FOTO)

OBORA. Piłkarze Fortuny Obora pod czujnym okiem wójta gminy wiejskiej Lubin Tadeusza KIELANA pokonali w meczu o mistrzostwo B-klasy Hajduk Kłobuczyn 2:1(1:0) i zmierzają ku A-klasie. Mają cztery punkty przewagi nad rezerwami Zametu  Przemków i Szklarami Górnymi. Ale pomylić się w lidze już nie mogą, bo przemkowianie maja jeden mecz rozegrany mniej...A w ostatniej kolejce rezerwy Zametu podejmować będą Fortunę!

Trener Fortuny Grzegorz JACH obawiał się niedzielnej konfrontacji, bo nie mógł skorzystać z kilku zawodników, w tym z...siebie samego z powodu kontuzji. Ale najbardziej odczuwalny był brak Krystiana Kalinowskiego doskonale znanego z występów w Zagłębiu Lubin.Brakowało także Piotra Wanata i Łukasza Kulickiego. Mimo braków kadrowych od pierwszej minuty Fortuna atakowała i...obijała skutecznie poprzeczkę bramki rywali. Aż w 28 minucie po prostopadłym podaniu w pole karne Hajduka wpadł Mariusz Kulicki , którego sfaukowali obrońcy gości.Pewnym egzekutorem karnego był Oskar ONDYCZ. Potem w poprzeczkę trafiali: Więczkowski i Kamil Bąk.

W przerwie dla widzów zorganizowano konkurs strzelania rzutów karnych a nagrody wręczał wójt Kielan. Po przerwie Fortuna świadoma braków kadrowych cofnęła się do obrony co było woda na młyn dla rywali. Hajducy atakowali coraz śmielej i w 58 minucie po składnej akcji doprowadzili do remisu. na szczęście w końcówce meczu ponownie Ondycz pokazał, ze ma talent do zdobywania ważnych meczowych goli.