Ważne, że Miedziowi wygrali (FOTO)

LUBIN. Zagłębie Lubin w 23.kolejce ekstraklasy przerwało fatalną serię sześciu meczów bez wygranej. Pierwsze wiosenne zwycięstwo Miedziowych jest tym cenniejsze, że w Lubinie na wygraną "w domu" czekano od 24 września 2023 roku. Wówczas Miedziowi po golu Makowskiego ograli Wartę. W niedzielę po trafieniu Dawida KURMINOWSKIEGO pokonali 1:0 Koronę Kielce. I to się w Lubinie liczy. Nad resztą: jakością gry, poziomem determinacji, klasowością piłkarzy Zagłębia spuśćmy kurtynę milczenia. Wszystkie statystyki meczowe włącznie z posiadaniem piłki i liczbą przebiegniętych kilometrów są po stronie gości. Na szczęście punkty zostały w Lubinie!

Momenty godne uwagi w tym meczu o ligowe życie to:

17. minucie po prostym błędzie w rozegraniu piłki Korony, przechwytujący futbolówkę KURMINOWSKI znalazł się w sytuacji sam na sam z Xavierem Dziekońskim i pewnie pokonał bramkarza „żółto-czerwonych”

73. minucie po dobrej akcji Jakuba Konstantyna i Dalibora Takacia przed szansą stanął Szykawka, jednak jego strzał kapitalnie obronił bramkarz Sokratis DOUDIS

W 89. minucie Bartosz Kopacz przed polem karnym faulował Jakuba Konstantyna i został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Jacek Podgórski, ale zrobił to niecelnie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry piłkę w siatce Zagłębia umieścił Jewgienij Szykawka. Po długiej wideoweryfikacji gol Białorusina nie został uznany, za sprawą spalonego Adriana Dalmau.

Przez kilkanaście minut drugiej połowy Miedziowi po raz pierwszy od niepamiętnych czasów grali na dwóch klasycznych napastników: Kurminowksiego i Munoza.

Miedziowi fatalną domową serię zakończyli a Korony koszmar trwa nadal: od pięciu miesięcy pozostają bez kompletu punktów na wyjazdach...

KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:0 (1:0)

17’ Kurminowski

Zagłębie: Dioudis – Kopacz, Nalepa, Ławniczak, Mata – Poletanović (78' Makowski), Dąbrowski – Chodyna, Buletsa (78' Muñoz), Wdowiak (85' Kusztal) – Kurminowski (91' Grzybek).

Korona: Dziekoński – Godinho, Zator, Hofmaister, Briceag (67' Pięczek) – Takać, Fornalczyk (67' Podgórski), Nono (62' Dalmau), Błanik (62' Konstantyn), Trejo (49' Strzeboński) – Szykawka.

Żółte kartki: Kopacz, Nalepa – Trejo, Błanik, Godinho, Strzeboński.

Czerwona kartka: Kopacz.