Ekipa Nocha nadto gościnna...

LUBIN. W sobotnim meczu MKS Zagłębie Lubin mógł wywalczyć pierwsze punkty na swoim parkiecie, ale stało się inaczej. Podopieczni Pawła Nocha ulegli przyjezdnym z Piotrowa Trybunalskiego 24:26.

Choć lubinianie byli faworytami dzisiejszego spotkania to pierwsze punkty wpadły na konto gości. Przez pięć minut „miedziowym” nie udało się zdobyć upragnionej bramki, dopiero Arkadiusz Moryto przełamał złą passę i po stronie gospodarzy pojawił się pierwszy punkt. Chwilę później pięknym rzutem ze swojej połowy Dawid Przysiek dziurawił bramkę przeciwnika. W ósmej minucie team Pawła Nocha wyszedł na pierwsze prowadzenie. Lubinianie złapali wiatr w żagle i w końcówce meczu odskoczyli przyjezdnym na cztery „oczka”, ale ich radość nie trwała długo. Tuż przed gwizdkiem sędziego goście odrobili straty i po 30 minutach na tablicy wyników pojawił się remis po 13.

Druga połowę rozpoczęli szczypiorniści z Piotrowa Trybunalskiego i goście odzyskiwali prowadzenie. Przez pierwsze minuty po zmianie stron na lubińskim parkiecie toczyła się walka „punkt za punkt”, to starcie wygrywają przyjezdni w 44-minucie jest 20:18. Dobra passa rywali Zagłębia trwała nadal, bo z dwóch oczek zrobiły się cztery i sytuacja gospodarzy w sobotnim meczu stała się niewesoła. „Miedziowi” nie zamierzali składać broni i pięć minut przed końcem meczu odrobili dwie bramki 21:23, ku uciesze kibiców „pomarańczowi”  nadal mieli szansę na zmianę końcowego wyniku. Niestety błędy po stronie gospodarzy przesądziły iż w sobotnim meczu z wygranej cieszyli się rywale z Piotrkowa.

MVP: Sebastian Isrka (Piotrkowianin)

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 24:26 (13:13)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Przysiek 4, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik , Czuwara 7, Wolski , Gudz, Bartczak 2, Pietruszko, Dżono 3, Moryto 4.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski : Schodowski, Procho, Banisz – Mróz 2, Woynowski 1, Góralski 2, Nastaj 2, Makowiejew 4, Tórz , Pacześny 1, Wędrak 1, Krawczenko 1, Swat 6, Pożarek 1, Iskra 5.