Trwa seria Metraco Zagłębia

LUBIN. Mecz 5. kolejki PGNiG Superligi kobiet Metraco Zagłębie Lubin rozegrało na wyjeździe. „Miedziowe” wygrały z miejscowym AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:25. Lubinianki idąc za ciosem wygrały trzecie spotkanie z rzędu, zaś dla gdańszczanek była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Choć spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie szybko wypracowując jedno bramkowe prowadzenie 2:1, to przy stanie 3:2 dla podopiecznych Edyty Majdzińskiej do głosu powróciły lubinianki rzucając aż pięć bramek z rzędu (7:3). Na odpowiedź ze strony gospodyń nie trzeba było długo czekać i w 17 minucie meczu przy stanie 6:7 szkoleniowiec „miedziowych” Bożena Karkut poprosiła o czas. Przez chwilę przyjezdne prowadziły trzema bramkami, ale cztery minuty przed końcem pierwszej połowy gdańszczanki wyszły na prowadzenie 11:10. Lubinianki wykorzystały osłabienie po stronie rywalek i do przerwy dorzuciły jeszcze dwa „oczka” tym samym do szatni schodziły z jednym „oczkiem” zapasu (12:11).

W drugiej połowie od samego początku lepiej prezentowały się przyjezdne szybo wypracowując bezpieczne prowadzenie. W 55 minucie „miedziowe” prowadziły pięcioma bramkami (26:22). Trzy kolejne bramki dorzuciły gospodynie i przewaga teamu Bożeny Karkut stopniała do jednego „oczka”. Po chwili Zagłębie zdobyło kolejny punkt tym samym wygrywając całe spotkanie.

AZS Łączpol Gdańsk – Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (11:12)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Chojnacka - Skonieczna 7, Górna 4, Siódmiak 4, Pasternak 2, Stachowska 2, Mazurek 2, Kalska 2, Lalewicz 1, Świerczek 1 oraz Masna, Cirjan, Gędłek.

Metraco Zagłębie Lubin : Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Malta 1, Semeniuk 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz 2, Marić 9, Jochymek 7, Milojević 2.