Przełamanie Zagłębia

LUBIN. Po serii przegranych pojedynków w 2017 roku, podopieczne Bożeny Karkut w piątkowy wieczór rozegrały bardzo dobre spotkanie. W ramach 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zawodniczki Metraco Zagłębie Lubin pokonały przed własną publicznością Energię AZS Koszalin 26:21.

Mecz rozpoczęła Kinga Grzyb od celnego rzutu do bramki przyjezdnych. W odpowiedzi akademiczki rzuciły do bramki „pomarańczowych”, ale między słupkami stała Monika Maliczkiewicz i nadal było 1:0 dla gospodyń. Pierwszy punkt ekipa z zachodniopomorskiego zdobyła po rzucie karnym w wykonaniu Romany Roszak. Drugiego karnego w piątej minucie obroniła Monika Wąż. W jedenastej minucie było 6:3 dla lubinianek, a o czas poprosiła trener Anita Unijat. Reprymenda ze strony szkoleniowca przyniosła skutek, bo akademiczki dorzuciły jeszcze dwie bramki. W 17 minucie kontuzji doznała Małgorzata Trawczyńska, która spychana przez inną zawodniczkę niefortunnie upadła na parkiet i prawdopodobnie złamała rękę. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy szczypiornistki Metraco prowadziły pięcioma „oczkami”, ale tuż przed przerwą koszalinianki trafiły cztery razy z rzędu i do przerwy różnica stopniała do jednego trafienia.

Po zmianie stron przyjezdne wyrównały wynik, jednak kolejne dwie bramki były wykonane przez Małgorzatę Mączkę i Żanę Marić. W szóstej minucie drugiej połowy było 17:13 dla teamu Bożeny Karkut, a na piętnaście minut przed końcem spotkania różnica urosła do pięciu bramek. Na zniwelowanie przepaści „miedziowe” nie pozwoliły rywalkom już do gwizdka sędziego kończącego piątkowe spotkanie. Lubiniankom udało się przerwać czarną serię przegranych meczów i zainkasowały komplet punktów.

MVP: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin)

Metraco Zagłębie Lubin – Energa AZS Koszalin 26:21 (12:11)

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 4, Załęczna 2, Semeniuk , Mączka 3, Buklarewicz 1, Milojević 2, Ważna , Wiertelak 4, Marić 3, Jochymek 1, Belmas , Trawczyńska 1, Malta 5.

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów 1, Roszak 4, Stasiak 6, Budnicka, Tracz 1, Domaros , Kaczanowska, Błaszczyk 3, Nestsiaruk 3, Izak , Sądej 3, Piwowarczyk.