Zagłębie upokorzone przez Górnika

LUBIN. Szczypiorniści Zagłębia Lubin zgodnie z oczekiwaniami ulegli w hali RCS Górnikowi Zabrze 23:31 i nadal okupują ostatniej miejsce w swojej grupie. Arkadiusz MORYTO skrzydłowy reprezentacji Polski i Miedziowej siódemki zaapelował o to, aby kibice w Lubinie liczniej przychodzili na ich mecze... No cóż kibice takiej "gry" Miedziowych z pewnością nie zaakceptują...

- Dzisiaj problem tkwił w obronie w poszczególnych pozycjach. Dziś słabo zagraliśmy w obronie, straciliśmy 31 bramek, uważam, że trochę za dużo - tak w skrócie o piątkowym meczu powiedział Arkadiusz Moryto. - My mamy twardo stać w obronie, możemy stracić 25 bramek max, dziś tych bramek było za dużo”= - dodaje skrzydłowy Zagłębia Lubin

Mecz rozpoczęli przyjezdni, ale kolejne bramki duetu Mrozowicz - Moryto dały gospodarzom prowadzenie. W piątej minucie na tablicy wyników pojawił się remis po 2. Lecz Iso Sluijters dziurawił bramkę „pomarańczowych” i Zabrzanie wyszli na prowadzenie. Po bramce Bartłomieja Tomczaka Zagłębie miało już trzy „oczka” straty, o czas poprosił Paweł Noch. Gospodarze w dalszym ciągu mieli problemy z wykończeniem akcji, zaś rywal „miedziowych” brylował szybkimi atakami ze skrzydła. Po trzydziestu minutach zabrzanie prowadzili 17:12.

Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobył Arkadiusz Mortyo, ale przyjezdni odpowiedzieli kolejnymi dwoma rzutami. Podopieczni Pawła Nocha w dalszym ciągu mieli problemy z porozumieniem, natomiast przewaga gości z każdą minutą rosła. W piątej minucie było 21:14 dla Górnika. Lubinianom udało się zniwelować straty do czterech punktów, ale przyjezdni ponownie odskoczyli i utrzymali przewagę w granicy 4-5 bramek. Parę minut przed końcową syreną było 28:21 i już do końca meczu „miedziowi” nie zdobyli bramki, zaś Zabrzanie dorzucili jeszcze trzy „oczka”.

MVP meczu: Iso Sluijters (Górnik)

MKS Zagłębie Lubin – NMC Górnik Zabrze 23:31 (12:17)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 1, Bondzior, Przysiek 4, Czuwara 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 5, Wolski , Gudz, Bartczak 2, Pietruszko , Moryto 6, Dżono 2.

NMC Górnik: Kornecki 1, Galia, Kicki – Niedośpiał 1, Daćko 2, Tomczak 3, Kryński 5, Gromyko 1, Piątek, Sluijters 9, Bushkov, Gliński , Tokaj 7, Fąfara , Ścigaj, Adamuszek 2.