Padła siatkarska twierdza Lubin (FOTO)

LUBIN. Siatkarze Cuprum Lubin w meczu dziewiątej kolejki PlusLigi ulegli PGE Skra Bełchatów 2:3. Była to druga porażka z rzędu lubinian. MVP spotkania został były zawodnik „miedziowych” - Marcel Gromadowski. Jedno jest pewne: przyjazd Skry był wielkim siatkarskim wydarzeniem w regionie. Na trybunach hali RCS zasiadło blisko 3,5 tysiąca kibiców. Dokładnie pięć razy więcej niż kilka dni temu oglądało wokalny show Dody...

Bełchatowianie na środowy mecz przyjechali bez Mariusza Wlazłego, Andrzeja Wrony oraz Srećko Lisinaca. Początek pierwszej partii był wyrównany, ale jako pierwsi na małe prowadzenie wyszli goście 8:6. Rozjuszeni gospodarze w szybkim tempie odrobili straty i na lubińskim parkiecie ponowie pojawia się walka „punkt za punkt”. Przy stanie 17:15 dla Lubina przyjezdni złapali wiatr w żagle zdobywając sześć punktów z rzędu. To przesądziło o wygranym pierwszym secie Skry.

W drugim secie podopieczni Gheorghe Cretu znaleźli złoty środek na przyjezdnych i tę partię rozegrali pod swoje dyktando i według autorskiego pomysłu na granie. Już na samym początku lubinianie wyszli na kilku punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca partii.

Trzecią odsłonę meczu gospodarze rozpoczęli w dobrych nastrojach, co przełożyło się na ich grę. Do pierwszej przerwy technicznej to oni dyktowali grę na parkiecie, ale tuż po przerwie "do gry" powrócili bełchatowianie odrabiając straty. Chwile później Skra wyszła na prowadzenie 12:10, 20:13 i z sześciopunktową przewagą to goście wygrali partię.

W czwartym secie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę na punkty. Przewagę na ciosy wygrali „miedziowi” a przy stanie 13:12 team Cretu wygrał siedem kolejnych akcji i już było wiadomo, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break.

W ostatniej odsłonie meczu bełchatowianie wyszli na prowadzenie tuż przed zmianą stron i do końca zwycięstwa nie pozwolili sobie odebrać. Cuprum Lubin po raz pierwszy przegrało na własnym parkiecie kończąc zwycięską serię na lubińskim terenie...

Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 25:18, 19:25, 25:15, 10:15)
 Cuprum Lubin : Łomacz, Włodarczyk 17, Możdżonek 7, Malinowski 21, Pupart 13, Böhme 10, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Taht 1, Kaczmarek.
PGE Skra Bełchatów : Uriarte 2, Conte 20, Marcyniak 4, Gromadowski 22, Winiarski 14, Kłos 8, Piechocki (libero) oraz Marechal 1, Milczarek (libero), Janusz.

{gallery}galeria/sport/09.12.15_Cuprum_Lubin_PGE_Skra_Belchatow_fot_aneta_serafin{/gallery}