Szlagier szczypiorniaka na remis (FOTO)

LUBIN. Siódemka z Gdyni żądna rewanżu za mecz Pucharu Polski miała "przeorać" parkiet w  Lubinie i ...z pomocą sędziowskiej pary parkiet orała. Ale, ze w tym sezonie Miedziowe wojowniczki mają mocny apetyt na złoto, oglądaliśmy ciekawy mecz. Mecz licznych zwrotów akcji, twardej momentami bezpardonowej walki. Mecz zakończony remisem. A ponieważ Selgros Lublin ograł Start Elbląg w czubie Superligi zrobiło się naprawdę ciasno. Prowadzi Vistal 43 punkty a Zagłębie i Selgros mają po 40 oczek. Czwarty Start- 38 punktów. Walka o miejsce na podium trwać będzie do ostatniej kolejki.

Pół minuty po zmianie stron gdynianki za sprawą Patrycji Matieli odzyskały prowadzenie, chwilę później na 13:11 dla Vistalu rzuciła Joanna Kozłowska. Wynik po stronie Metraco Zagłębia w drugiej połowie rzutem z drugiej linii zdobyła Kaja Załęczna, ale na początku tej części spotkania przewaga leżała po stronie przyjezdnych. W 38. minucie, dzięki bramce Magdaleny Stanulewicz Vistal objął trzybramkowe prowadzenie – 16:13. Podopieczne Bożeny Karkut znów musiały odrabiać straty i na kwadrans przed końcem przegrywały tylko jedną bramką – 16:17. Gdynianki znów odskoczyły ma trzy bramki, ale miedziowe znów zmniejszyły straty do jednej bramki. W 57. bramkę na remis rzuciła Agnieszka Jochymek, ale sędziny niezrozumiale odgwizdały faul w ataku. Rozjemnczynie meczu zdecydowanie się pogubiły w samej końcówce, co miało duży wpływ na wynik meczu. Przyjezdne wyszły na 24:22, ale lubinianki grały do końca, co przyniosło efekt. Bohaterką końcówki spotkania została Kinga Grzyb, która najpierw rzuciła kontaktową bramkę, a 10 sekund przed końcową syreną z zimną krwią wykorzystała rzut karny remis.

Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 24:24 (11:11)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż - Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna, Grzyb, Semeniuk, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik, Marić, Jochymek, Belmas, Malta, Milojević

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Kozłowska, Gutkowska, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz.

{gallery}galeria/sport/26-04-17-Zaglebie-Lubin-Vistal-Gdynia-fot-ewa-jakubowska{/gallery}