Zadyszka w czwartej kwarcie

Mistrzynie Polski Wisła Can-Pack w meczu rewanżowym pierwszej rundy rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet na swoim terenie pokonały MKS Polkowice 79:53. To druga z rzędu porażka MKS-u. Polkowiczanki w tabeli opuściły drugie miejsce ustępując je wrocławskiej Ślęzie. Teraz przed ekipą trenera Czeczuro zmagania o Puchar Polski.

Gospodynie były zdecydowanym faworytem spotkania i po niespełna dwóch minutach meczu prowadziły ośmioma bramkami. Pierwsza kwarta zakończyła się wysoka przewagą Wiślaczek (23:13). W drugiej kwarcie gospodynie nie zwalniały tempa i z każdą minutą powiększały przewagę. Koszykarki Wisły mocno broniły zmuszając biało-niebieskie do błędów. Polkowiczanki nie mogły sobie poradzić z defensywą krakowianek i po dwudziestu minutach gry na tablicy pojawił się wynik 43:25 dla gospodyń.

Po zmianie stron polkowiczanki radykalnie zmieniły taktykę gry, zaczęły lepiej radzić sobie z defensywą gospodyń. Coraz częściej po stronie przyjezdnych padały rzuty z dystansu i były to rzuty celne. Głównie dzięki Agacie Nowackiej podopieczne Vadima Czeczuro odrobiły straty i trzecią kwartę zakończyły wynikiem 58:49. Ostatnie dziesięć minut sobotniego meczu to mocne uderzenie ze strony Wisły.

Po trzech minutach czwartej kwarty gospodynie powiększyły swoją przewagę o piętnaście „oczek”. Już do końca spotkania kontrolowały przebieg gry nie pozwalając przyjezdnym na odebranie sobie zasłużonego zwycięstwa. Mecz zakończył się wysoką przewagą mistrzyń Polski 79:53.

Wisła Can-Pack Kraków – MKS Polkowice 79:53 (23:13, 20:12, 15:24, 21:4)
Wisła Can – Pack : Turner 29, Peters 16, Żurowska-Cegielska 10, Ziętara 9, Nicholls 7, Szott-Hejmej 6, Zohnova 2, Puter 0, Misiuk 0.
MKS Polkowice : Nowacka 12(4 za trzy), Michael 11, Greene 10, Gala 7, Stankiewicz 7, Schmidt 4, Diaz 2, Bucyk 0, Żukowska 0.