Pierwsze wzmocnienia Górnika Polkowice
POLKOWICE. Letnie okienko transferowe przy ulicy Kopalnianej 4 w Polkowicach nabrało tempa. Krótko po zakończeniu nieudanych baraży o awans do II ligi Górnik poinformował o rozstaniu z czterema zawodnikami. Natomiast w tym tygodniu, w odstępie zaledwie kilkudziesięciu godzin, ogłosił pozyskanie dwóch nowych piłkarzy.
Przypomnijmy, że w sezonie 2026/2027 w szeregach „Zielono-Czarnych” nie zobaczymy już Kasjana Frankowskiego, Jarosława Ratajczaka, Mateusza Solarza i Mariusza Szuszkiewicza. Spośród tego grona zdecydowanie najdłużej w polkowickich barwach występował Mariusz Szuszkiewicz – od 2012 roku, z półtoraroczną przerwą na grę w Stali Stalowa Wola (2022–2023).
Kto dołączył do zespołu? Całkowicie nową postacią w Górniku jest 28-letni pomocnik Łukasz Soszyński, który w poniedziałek parafował kontrakt z klubem. Jest wychowankiem Zagłębia Lubin. Akademię „Miedziowych” opuścił w 2020 roku. Od tamtej pory występował w Arce Gdynia, Sokole Ostróda, Lechii Zielona Góra, Stali Stalowa Wola, a ostatnio w Rekordzie Bielsko-Biała.
W barwach Arki zdołał zanotować cztery występy na zapleczu Ekstraklasy. W kolejnych klubach rywalizował na poziomie II lub III ligi. Drużynę z Bielska-Białej reprezentował od wiosny 2025 roku. Rozegrał dla niej 31 spotkań (30 w II lidze i jedno w Pucharze Polski), ale nie wpisał się na listę strzelców.
Natomiast dziś (tj. w środę) na łamach klubowych mediów zaprezentowano Macieja Kowalskiego-Haberka. Dla 32-letniego defensora jest to powrót do Polkowic. To właśnie tutaj stawiał pierwsze piłkarskie kroki, zanim dołączył do Akademii Zagłębia Lubin. Tam po przejściu kolejnych szczebli szkolenia otrzymał szansę debiutu w Ekstraklasie.
Do Górnika wrócił pierwszy raz wiosną 2018 roku, po zakończeniu dwuletniego pobytu w Niemczech. W Polkowicach występował do końca sezonu 2020/2021, a swoją poprzednią przygodę przy Kopalnianej 4 zakończył awansem do I ligi. Latem 2021 roku przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie grał w sezonie 2021/2022. Następnie reprezentował barwy Polonii Warszawa (2022–2024), a ostatnio Resovii Rzeszów (2025–2026). W minionych rozgrywkach wystąpił w 24 meczach II ligi.
Poznaliśmy już nie tylko pierwsze ruchy kadrowe, ale także plan gier kontrolnych Górnika przed startem nowego sezonu. Latem sztab szkoleniowy trenera Andrzeja Sawickiego zaplanował cztery sparingi. Pierwszym rywalem miał być czeski MFK Chrudim, jednak goście zza południowej granicy odwołali spotkanie. Ich miejsce zajmą Karkonosze Jelenia Góra (04.07).
Ponadto Górnik zmierzy się towarzysko z Wartą Gorzów Wielkopolski, Notecią Czarnków i Wartą Poznań. Na 25 lipca wyznaczono mecz o Superpuchar Dolnego Śląska, w którym Polkowiczanie zagrają w Sułowie z Baryczą. Start sezonu Betclic 3 Ligi zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia (1–2.08).
Plan sparingów Górnika Polkowice
04.07 – Karkonosze Jelenia Góra (Betclic 3 Liga, gr. trzecia; Polkowice)
08.07 – Warta Gorzów Wielkopolski (Betclic 3 Liga, gr. trzecia; Polkowice)
11.07 – Noteć Czarnków (Betclic 3 Liga, gr. trzecia; Polkowice)
18.07 – Warta Poznań (Betclic 1 Liga; Poznań)

Dodaj komentarz