Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

III Bieg Niepodległości w Chocianowie (FOTO)

CHOCIANÓW. Po raz trzeci chocianowianie uczcili Narodowe Święto Niepodległości na sportowo. III Chocianowski Bieg Niepodległości, impreza, którą przed dwoma laty wymyślił obecny burmistrz Tomasz KULCZYŃSKI cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w kwadrans rozdano wszystkie pakiety startowe. - Ten bieg na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez w Chocianowie - mówił na starcie Tomasz KULCZYŃSKI. - Wybudziliśmy miasto z letargu, rozbiegaliśmy Chocianów, że aż serce się raduje...

 Start Biegu poprzedziło wciągnięcie Biało-Czerwonej na maszt i wspólne odśpiewanie Hymnu.

III Bieg Niepodległości w Chocianowie (FOTO)

Trasa biegu prowadziła alejkami parku miejskiego i liczyła 4 km. Najszybszy był doskonale znany z biegowych tras w Polsce lubinianin Tobiasz BELGRAU. - Taki bardzo przyjemny ostrzejszy trening w okresie roztrenowania - mówił Tobiasz Belgrau na mecie. - Szymon Belgrau (siostrzeniec) wygrał w piątek Bieg Niepodległości w Legnicy to nie wypadało nie wygrać w Chocianowie. Kapitalna pogoda, fajna trasa aż chce się biegać.

Dla Tobiasza Belgraua bieg po chocianowskim parku ma szczególny wymiar. To właśnie latem podczas Biegu Jagody młody lubinianin wracający do biegania po ciężkiej kontuzji przeforsował organizm zdecydowanie za wcześnie i na mecie osunął się na ziemie. Kilka miesięcy później Tobiasz Belgrau znów mierzy wysoko. - Zgadza się. Dlatego zrezygnowałem ze startów z biegowym Grand Prix, bo mam prostu inne ambitniejsze priorytety i cele do osiągnięcia.

Tobiasz Belgrał był 1, a za jego plecami finiszowali: Paweł Szczerba i Kamil Prońko. W gronie biegaczy nie zabrakło chocianowskich radnych. Paweł BUJAK by nawet uznawany za "czarnego konia" Biegu, ale uznał iż ważniejsza jest chocianowska gościnność i... równanie kroku do biegnącej żony niż walka o podium.

Po biegu, w którym na drugim planie było zajęte miejsce i czas uzyskany na mecie, na wszystkich czekała gorąca wojskowa grochówka marcińskie rogale. Uroczystość zakończenia odbyła się w hali sportowo-widowiskowej i trzeba przyznać iż organizatorzy Biegu wraz z władzami miasta znaleźli pomysł na ożywienie obiektu profesjonalizm sportowej imprezy. Biegacze mogli w kulturalnych warunkach zjeść, skorzystać z toalet i łazienek, a najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchane zamki i ... niezniszczalną watę cukrową. Stremowana organizacyjnym debiutem Julita SAMBOR, nowa dyrektor Regionalnego Centrum Kultury dwoiła się  troiła aby wszyscy byli zadowoleni. A jej teść Marian SAMBOR - chodząca encyklopedia chocianowskiego sportu - w znakomitej kondycji pokonał trasę biegu wygrywając klasyfikacje  70+. BRAWO ! Znów Chocianów pokazał organizacyjną klasę godna powielania w innych miastach i miasteczkach

Odbył się także bieg dla dzieci na dystansie 500 metrów. Najszybszy parkowe alejki pokonał lubinianin Paweł ROZBICKI pokonując chocianowianina Patryka Andryczko i kolejnego lubinianina - Igora Grońskiego . Zdradźmy iż znakomicie na crossowej trasie radziła sobie malutka córeczka burmistrza Chocianowa.

- Tak duża liczba uczestników dowodzi tego, że w gminie Chocianów jest bardzo duża i pozytywna energia na to, co nowe. I udało nam się  uwolnić tą energię! - powiedział burmistrz Tomasz Kulczyński, - Sport masowy ma być czynnikiem budującym chocianowską małą Ojczyznę. Dlatego Bieg Niepodległości, jak i Bieg Żołnierzy Wyklętych na stałe zagościły w miejskim kalendarzu i są  promocją Chocianowa.

Fot. Zbigniew Jakubowski

{gallery}galeria/sport/10-11-11-trzeci-bieg-niepodleglosciowy-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}

Powiązane wpisy