Porażka kontrolowana, porażka kontrolowana...?

POLKOWICE. Druga połowa nie wystarczyła, aby odrobić wysoką stratę z pierwszych dwudziestu minut. W Gorzowie Wielkopolskim polkowiczanki odniosły czwartą porażkę w sezonie. Polkowiczanki myślami już były przy finale Pucharu Polski w koszykówce kobiet...

Do Gorzowa Wielkopolskiego Pomarańczowe jechały z zapewnionym miejscem wicelidera rundy zasadniczej. Z kolei zachowanie trzeciego miejsca przez zespół trenera Dariusza Maciejewskiego było uzależnione od ich wyniku oraz meczu w Lublinie, w którym Pszczółka grała z wrocławską Ślęzą. Pewność zachowania lokaty za CCC Polkowice gwarantowało im zwycięstwo.

Mecz ostatniej, 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Gorzowianki doskonale dysponowane strzelecko już po pierwszej kwarcie prowadziły siedemnastoma punktami. Polkowiczanki nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na szybki atak rywalek i zbyt łatwo dopuszczały rywalki do sytuacji strzeleckich. Największą szkodę wyrządziła gościom Megan Gustafson, która z dorobkiem 28 punktów była najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie. Po pierwszej połowie drużyna z Polkowic przegrywała już 23:55.

Po zmianie stron koszykarki CCC Polkowice rzuciły się do odrabiania strat i trzecią kwartę wygrały 31:14. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego odzyskały skuteczność i częściej trafiały zza linii trzypunktowej. Atak napędzały Weronika Gajda i Aaryn Ellenberg. To jednak nie wystarczyło, aby odrobić wysoką stratę z dwóch pierwszych kwart. Pomarańczowe przegrały z PSI Eneą Gorzów Wielkopolski 73:92 na zakończenie rundy zasadniczej.

CCC Polkowice z bilansem 16 zwycięstw i 4 porażek zajęło drugie miejsce po rundzie zasadniczej. W ćwierćfinale play-off wiceliderki zagrają z DGT Politechniką Gdańską. Najważniejszą część sezonu Pomarańczowe rozpoczną od dwóch starć w Polkowicach w dniach 13 i 14 marca. Wcześniej udadzą się do Gdyni, gdzie czeka ich potyczka w Suzuki Pucharze Polski. W półfinale, który odbędzie się 6 marca o godz. 20:30 CCC Polkowice zagra ze zwycięzcą pary KS Basket 25 Bydgoszcz / SKK Polonia Warszawa. Transmisję przeprowadzi TVCOM.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 92:73 (33:16, 22:17, 14:31, 23:19)

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Megan Gustafson 28, Shatori Walker-Kimbrought 19, Borislava Hristova 16, Cheridene Green 10, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Matkowska 8, Owczarzak 3.

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 19, Weronika Gajda 19, Keisha Hampton 11, Kamile Nacickaite 8, Dragana Staknović 7, Klaudia Gertchen 7, Weronika Telenga 2.