Górnik połamał się na Stali. Wiosenne przesilenie?

POLKOWICE. Rzeszowska Stal ma patent na Górnika Polkowice. Stalówka wygrała jesienią u siebie 2:1 i ten wynik skopiowała w sobotnie popołudnie w Polkowicach. Sensacja ? Nie bardzo bo statystycznie Stal na wyjazdach ma więcej zwycięstw niż...Górnik. Także w poprzednim sezonie Stal pod wodzą Niedźwiedzia wygrała w Polkowicach 2:1.

Dla Górnika to lodowaty prysznic bo tak trzeba traktować pierwszą porażkę ligową od...19 września ub. roku. W każdym razie nie najlepiej ekipa Janusza NIEDŹWIEDZIA weszła w wiosenne granie. Remis z Chojniczanka i porażka ze Stalą to wyniki poniżej oczekiwań nie tylko kibiców w Polkowicach...

Podobnie jak to miało miejsce w meczu z Chojniczanką, pierwsi gola zdobyli rywale. W 29. min. na 1:0 dla gości strzelił Mariusz Sławek. Na prawej stronie boiska Pieczara dostrzegł na lewej flance niepilnowanego Sławka, do którego posłał futbolówkę na wolne pole. Sławek dobrze przyjął piłkę i pewnym, mocnym strzałem z ok. 11 metra otworzył rezultat spotkania. Gospodarze mogli wyrównać ale strzał Piątkowskiego pewnie wybronił Kaczorowski. Tuż przed przerwą goście mieli znakomita sytuacje na podwyższenie prowadzenia ale Szymański wybronił "sam na sam" z Wolskim...

Po zmianie stron drugą bramkę dla rywala dołożył Krystian Pieczara wykańczając akcję Marczaka. Minutę po stracie gola, arbiter za faul Marka Opałacza w polu karnym na graczu Stali wskazał na wapno. Lepszy z pojedynku Piotr Głowacki – Jakub Szymański okazał się golkiper zielono-czarnych, dając drugie życie Górnikowi. 15 min. przed zakończeniem spotkania bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Ernest Terpiłowski.

Niestety pomimo dużej przewagi podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia w drugiej połowie, więcej goli nie padło. W Polkowicach Górnik uległ Stali Rzeszów 1:2 kończąc piękną serie 13 meczów z rzędu bez porażki...

Górnik Polkowice - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Sławek 29, 0:2 Pieczara 64, 1:2 Terpiłowski 75-głową.

Górnik: Szymański – Radziemski, Kowalski-Haberek, Opałacz, Ratajczak (71 Kucharczyk) – Baranowski (61 Sobków), Danilczyk ż, Wacławczyk (89 Baszak), Terpiłowski – Piątkowski (71 Bancewicz), Szuszkiewicz.

Trener Janusz Niedźwiedź

Stal: Kaczorowski – Marczuk, Szeliga (73 Szczypek), Góra ż, Głowacki – Szczepanek ż (90+1 Mustafaev), Reiman, Wolski – Pieczara (65 Goncerz ż), Maciejewski (65 Olejarka), Sławek (65 Skrzecz).