Arka poza zasięgiem CCC

POLKOWICE. Po emocjonującym starciu Pomarańczowe przegrały w końcówce finału Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Trofeum zostało w Gdyni.

Drugi raz z rzędu w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet CCC Polkowice zmierzyło się z VBW Arką Gdynia. Gospodarz turnieju od dwóch sezonów dominuje na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Zespół z Polkowic ponownie podjął próbę przełamania passy mistrzyń Polski i był blisko wykonania zadania.

Początek meczu gra od kosza do kosza nie przyniosła punktów żadnej z ekip. Polkowiczanki grały konsekwentnie w obronie, ale nie potrafiły wyprowadzić celnego rzutu. Arka musiała radzić sobie bez Alice Kunek, która doznała kontuzji w pierwszych minutach meczu. Gdynianki pozbawione swojej najlepszej strzelczyni długo nie mogły wejść w meczowy rytm. Z kolei po polkowickiej stronie szalała Aaryn Ellenberg. Amerykanka do przerwy zdobyła 18 punktów a CCC Polkowice prowadziło 36:29.
CCC Polkowice utrzymywało przewagę punktową do końca trzeciej kwarty i serii 14:2 gdynianek, po której na parkiecie trwała zacięta walka punkt za punkt. W końcówce kluczem okazały się detale. W ostatniej odsłonie finałowego starcia w zdobywanie punktów dla polkowickiej drużyny włączyła się Keisha Hampton, ale to było za mało na duet Barbory Balintovej z Angeliką Slamovą, do których dołączyła Artemis Spanou. To, co nie udało się Greczynce w ubiegłorocznym finale w barwach polkowickiej drużyny, udało się tym razem. „Arte” przypieczętowała zwycięstwo Arki celnym rzutem zza łuku zostając tym samym MVP spotkania. CCC Polkowice przegrało ostatecznie 65:69 w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet.
- Finałowe starcie traktujemy jako dobry prognostyk przed play-off. Przed nami najważniejsza część sezonu, a turniej w Gdyni był zwiastunem tego, co nas dopiero czeka. Czuliśmy, że możemy ten mecz wygrać, ale zabrakło wykończenia. Przed pierwszymi meczami czeka nas jeszcze mnóstwo pracy i mam nadzieję wiele grania – mówił trener Karol Kowalewski po finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Polkowiczanki już w najbliższy weekend rozpoczną grę w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Na pierwszy ogień Pomarańczowe czekają starcia z DGT AZS Politechniką Gdańską.